UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінцифри винесло на громадське обговорення проект Концепції штучного інтелекту

Міністерство цифровий трансформації збирається впроваджувати штучний інтелект в ситему освіти.

Проект Концепції охоплює різні аспекти проблематики штучного інтелекту - науку, економіку, оборону, державне управління і т. п. Причому перший з розділів присвячений питанням освіти. Але в ньому йдеться лише про те, що потрібно змінювати в освіті, щоб вона готувала достатню кількість конкурентоспроможних фахівців в області штучного інтелекту. І нічого не сказано про зворотний вплив – як можна застосовувати штучний інтелект для розвитку системи освіти.

Всі країни, створюють стратегічні документи щодо розвитку штучного інтелекту, бачать приблизно однакову головну мету освіти в цьому процесі - гарантувати, що суспільство зможе повною мірою скористатися можливостями, наданими штучним інтелектом.

Важливе питання, чомусь випало з проекту Концепції, - це застосування штучного інтелекту в освіті. Не слід, наприклад, до таких концептів, як "розумний будинок", "розумне місто" додати концепти "розумна школа", "розумний університет"?.. Очевидна корисність застосування технологій штучного інтелекту для створення індивідуальних освітніх траєкторій, оцінювання компетентностей здобувачів освіти та надання їм рекомендацій щодо подальшого навчання.

Підводячи підсумок, зазначу, що розширення застосування штучного інтелекту в різних сферах - необхідна умова сталого розвитку України. А освіта є ключовою галуззю, від якої залежить здатність створювати і застосовувати ці технології.

Читайте також: В Афганістані звільнили від бойовиків понад 30 поселень за останні 20 днів

Більш детально про новий проект міністерства читайте в статті Володимира Бахрушина "Штучний інтелект і освіта".