UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст звернувся до ЄСПЛ щодо звільнення Росією українських полонених моряків

Павло Петренко заявив, про те що застосування Росією до українських полонених свого Кримінального кодексу суперечить міжнародному праву.

Міністерство юстиції України від імені уряду звернулося до Європейського суду з прав людини із проханням негайно ухвалити рішення щодо звільнення українських полонених моряків, яких Російська Федерація захопила в Азовському морі. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко під час засідання уряду.

"Ми звернулися від імені уряду до ЄСПЛ з вимогою застосувати 39 правило. Це негайне рішення щодо звільнення незаконно захоплених українських громадян на території Російської Федерації", - заявив Петренко.

Він додав, що українські моряки є військовополоненими, тому намагання Росії застосувати до них свій Кримінальний кодекс суперечать здоровому глузду та нормам міжнародного права.

"Наша чітка позиція, що вони є військовополоненими і до них мають застосовуватися всі гарантії захисту, які визначені Женевськими конвенціями", - зазначив Петренко.

За його словами, протягом кількох днів уряд повинен прийняти рішення про забезпечення фінансування і витрат на адвокатів, які необхідні родинам моряків та які представляють інтереси полонених українців на території Росії. Петренко додав, що Мін'юст зі свого боку надаватиме всю необхідну безкоштовну допомогу.

Раніше повідомлялося про арешт 12 моряків: Андрія Оприска, Сергія Цибізова, Юрія Будзила, Володимира Терещенка, Віктора Беспальченко, Володимира Варимеза, Михайла Власюка, Богдана Головаша, Сергія Чулиби, Владислава Костишина, Сергія Попова та Романа Мокряка. Також "суд" окупованої Керчі заарештував трьох поранених моряків: Андрія Ейдера, Андрія Артеменка та Василя Сороку.

Україна вже вказала неправомірність суду над українськими військовими, оскільки вони є військовополоненими.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шестеро українських моряків.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли військові кораблі.

Увечері 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Петро Порошенко запевнив, що права громадян будуть обмежені лише у разі російського вторгнення.