UA / RU
Підтримати ZN.ua

Михайлов день: історія і традиції свята

Чудо Архистратига Михаїла згадують 19 вересня.

19 вересня християни східного обряду відзначають свято, присвячене одному з найбільш шанованих ангелів - архангелу Михаїлу. В цей день також згадують Чудо Архистратига Михаїла, а свято в народі називають Михайловим Чудом або Михайловим днем.

Історія свята

У Михайлів день згадують чудо Архистратига Михаїла в Хонех, місті Колоси, поблизу Ієраполя. У цьому місці стояв храм, поруч з яким знаходилося джерело, води якого вважалися цілющими. Храм звів один з жителів міста на честь Михаїла, в подяку за те, що той зцілив його дочку.

Понад півстоліття в цьому храмі служив паламарем благочестивий Архип Херотопскій. Він ніколи не залишав свою обитель. Щоб погубити його, язичники вирішили зруйнувати храм. Вони з'єднали дві потужні гірські річки в один потік і направили його на храм.

Архип почав молитися Михаїлу про порятунок. Раптом з'явився сам архангел, вдарив мечем по горі, в якій з'явилася розколина, в яку і полилася вода. Храм був врятований, а язичники втекли. Місто отримало назву Хони, що означає «розколина».

Читайте також: День усікновення голови Івана Хрестителя: історія і прикмети свята

Традиції Михайлова дива

У цей день обов'язково потрібно сходити в церкву на святкову літургію. Віруючі також моляться архангелу Михаїлу, вважається, що в цей день навіть найнеймовірніше прохання буде виконано.

У цей день проводили ритуали на здоров'я і благополуччя.

Прийнято було також ходити один до одного в гості, збиратися за святковим столом, щоб вирішити всі розбіжності.