6 вересня християни східного обряду відзначають Михайлів день. Цього дня віряни згадують диво, яке здійснив Архістратиг Михаїл. Саме тому ще одна назва свята – Михайлове чудо.
Історія свята
За біблійною легендою, чудо сталося у місті Колоси неподалік Ієраполя. Там був храм, а поряд з ним текло джерело, вода якого вважалася цілющою. Храм побудував один із мешканців міста і присвятив його Михаїлу на знак подяки за те, що той зцілив його доньку.
У цьому храмі понад 50 років служив паламарем Архіпп Херопський. Він ніколи не покидав своєї обителі. Язичники вирішили занапастити Архіппа, тому вирішили зруйнувати храм. Вони поєднали дві річки в один потік і направили його на будову.
Архіпп почав щиро молитися Архангелу Михаїлу та благати його про порятунок. У відповідь на молитви, з'явився сам Архангел, він ударив мечем по скелі, в якій з'явилася розселина, в яку й потекла вода. Так храм був врятований, а язичники втекли геть. Потім будова одержала назву "Хони", що означає розселина.
Що не можна робити у Михайлів день
У давнини на свято дотримувалися певних обмежень. Зокрема, в цей день не можна лаятися, лихословити, конфліктувати, бажати зла іншим.
Заборонялося важко працювати фізично, прибирати, прати, займатися рукоділлям.
Продукти, що залишилися після святкової трапези у Михайлів день, не можна викидати. Їх слід роздати нужденним.