UA / RU
Підтримати ZN.ua

Михайлів день: що можна і не можна робити у свято

Свято Архистратига Михаїла християни східного обряду відзначають 21 листопада.

Щороку 21 листопада християни східного обряду відзначають Михайлов день. Свято присвячене Архангелу Михаїлу, його також називають Собор Архістратига Михаїла.

Архангел Михаїл вважається вождем небесних сил, тобто, архістратигом. Він є головним воїном в боротьбі добра і зла, вважається, що він переміг сатану, зазначає "Обозреватель".

Історія Михайлова дня

Свято пов'язане з подіями, які відбулися в ІV столітті.

Недалеко від міста Ієраполі був побудований храм на честь Михаїла в подяку за зцілення німої дівчинки. Поруч з храмом протікав струмок, Михаїл прийшов до батька дівчинки уві сні і сказав, що якщо вона вип'є зі струмка, то зцілиться. Коли так і сталося, батько і дочка прийняли християнство і звели в ім'я архангела храм.

Язичники хотіли зруйнувати храм і вбити служив там проповідника Архипа. Для цього вони поєднали в одне русло дві річки, що текли неподалік, і пустили їх на храм. Архип не пішов з храму, але молився архангелу Михаїлу.

Молитви проповідника були почуті. Архангел Михаїл з'явився в Ієраполі і жезлом відкрив у горі широку розколину, велівши водам бурхливого потоку спрямуватися туди. Таким чином храм залишився цілий і неушкоджений, а язичники віддалися паніці і втекли. Святий Архип і інші християни поблагословили Господа та Архистратига Михаїла за диво.

Традицією свята

У цей день влаштовувала широкі гуляння. Пов'язано це було з тим, що незабаром повинен був настати Різдвяний піст, коли потрібно буде обмежити себе в їжі та веселощах. Прийнято також у цей день звертатися до Михайла з молитвами з проханням захистити від лукавого і темних сил.

За традицією, цей день треба починати з ранкової служби. Можна також поставити свічку в церкві і попросити Михайла про щось.

Вважалося, що в цей день кожен отримує по заслугах. Грішники могли отримати покарання згори.

Що не можна робити в Михайлів день

У цей день не можна працювати, якщо все-таки це зробити, то потім справ накопичиться набагато більше, ніж було до цього.

Крім того, вважається, що не можна мити голову (щоб "не змити розум") і різати ножем, рубати сокирою або ткати.

Не можна також сваритися і підвищувати голос, вважається, що цей день – найкращий для примирення.

Не можна відмовляти в допомозі нужденним і робити що-небудь в корисливих цілях.