Ми щодня стикаємося з ворогами євроінтеграції. Якщо узагальнити, то їх п'ять.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. За її словами, перший ворог - бюрократична інерція, що не дозволяє ефективно впроваджувати євроінтеграційні реформи.
"Другий - лобізм, який відверто противиться євроінтеграційним реформам, - зазначає автор. - Третій - популізм, тобто "прості рішення для складних проблем. Рішення, яких в євроінтеграції не існує, як і в політиці в цілому".
Віце-прем'єр зазначає, що ще один ворог євроінтеграції - корупція, яка дісталася нам у спадок з колоніальних часів, і досі не знищені її ключові основи: зарегульованість економіки, непрозорість політики. Не має значення, який обсяг збитку від корупції - мільярд гривень або всього сто. Будь-яке корупційне діяння - перешкода на шляху до Європи.
"Але один з найпідступніших ворогів євроінтеграції - нехтування верховенством права, - підкреслює Климпуш-Цинцадзе. - У тому числі в процесі боротьби з тією ж самою корупцією. Якщо ми, перемагаючи корупціонерів, у прагненні більшого суспільного резонансу не будемо враховувати вимоги законності, дотримання процедур та принципу поваги до права людини - це не буде сприяти просуванню до європейських цінностей. Адже верховенство права - саме той стрижень, який зробив Європу Європою в набагато більшій мірі, ніж навіть ринкова економіка. Оскільки верховенство права в Європі було задовго до створення ринку".
Детальніше про європейську трансформацію України читайте в матеріалі Іванни Климпуш-Цинцадзе ""Не так тії вороги, як добрії люди": кому ще заважає євроінтеграція" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".