UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ми не повинні опускати руки, але контрнаступ не дав бажаних результатів. Це факт — Зеленський

Україні не вистачило для цього сил. Швидкому просуванню захисників заважала низка обмежень. 

Президент Володимир Зеленський заявив, що Київ хотів би, аби результати контрнаступу, який тривав останні кілька місяців, були більшими. Втім, Україні не вистачило для цього сил, також були обмеження, які завадили швидкому просуванню. 

"Ми хотіли швидших результатів. З цієї точки зору, на жаль, ми не досягли бажаних результатів. І це факт, - пояснив Зеленський під час інтерв'ю AP. - Але це не означає, що ми повинні опустити руки, що ми повинні здатися. Ми впевнені у своїх діях. Ми боремося за те, що належить нам". 

Та він наголосив, що деякі позитивні моменти на фронті за останні кілька місяців все ж були. Йдеться як про певні територіальні здобутки, так і про те, що наша країна зменшила потужність Чорноморського флоту Росії. 

Ба більше, Зеленський задоволений тим, що українські воїни не відступають, хоча воюють проти "другої армії світу". 

"Ми втрачаємо людей, я не задоволений. Ми не отримали всієї зброї, яку хотіли. Я не можу бути задоволений, але і не можу сильно скаржитися", - додав він, зазначаючи, що саме нестача зброї та сухопутних сил спричинила такі наслідки. 

Читайте також: Снайдер про статтю Залужного: Захід може виставити свої п'ять ферзів на сторону України в будь-який момент

Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що війна Росії проти України стає позиційною, що може зіграти на руку ворогу. У великому матеріалі для The Economist він розповів, що повинно допомогти Силам оборони вийти з цього глухого кута: перехід до рухливої та швидкої маневреної боротьби, посилення повітряної міці України, отримання новітніх технологій РЕБ та засобів для розміновування, а також збільшення можливостей мобілізації та розширення підготовки резервістів. Втім, з висновками про патову ситуацію не погодився президент Володимир Зеленський.

Як нам сконцентруватися, аби вистояти, а також які є можливі сценарії розвитку подій? Про це — у статті Євгена Шибалова "Епоха нормальних пацанів".