UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мета — максимальне задоволення потреб фронту: Завітневич розповів про два напрямки розвитку українського ОПК

Україна вже вжила низку заходів. Приміром, було спрощено процедуру імпорту іноземних комплектуючих. 

Ідея виготовлення на території України БпЛА, артилерійських снарядів, танків, ракет, літаків, кораблів та іншого озброєння є перспективною, вважає голова оборонного комітету ВР Олександр Завітневич. Під час інтерв'ю виданню "РБК Україна" він наголосив, що мета країни — якнайшвидше вийти на рівень максимального задоволення потреб фронту продукцією власного виробництва або тією, яка була виготовлена у співпраці з партнерами. 

Посадовець розповів про два напрямки, на яких працює Україна, аби досягти цієї мети. Перший — поповнення продукції "оборонки" новими номенклатурами — дронами, артснарядами.  Другий — реанімація оборонних спроможностей, які країна мала у минулому. Саме це й стосується виробництва танків, ракет та літаків. 

"По кожному з цих напрямів у рази посилена підтримка державних підприємств ОПК, розвиток приватного сектору. Вжито низку інших заходів, зокрема спрощено усі процедури імпорту необхідних комплектуючих, фінансування довгострокових контрактів тощо", – розповів чиновник.

Читайте також: Берлінська закликає мобілізувати чиновників, відповідальних за провал "оборонки"

Нагадаємо, очільник Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм заявив, що після Євромайдану Міноборони країни керувалося бізнес-інтересами в питанні оборонної промисловості, додаючи, що і тоді нова влада швидко "закрилася" від громадянського суспільства. За його словами, Україна експортувала зброю протягом усіх років після Революції гідності, вже перебуваючи в стані війни з РФ.