UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мережко: жодного статусу спостерігача РФ не отримає

На думку депутата, Росія поводитиметься спокійно тільки під тиском США та Європи.

Народний депутат від "Слуги народу" та віцепрезидент Парламентської асамблеї Ради Європи Олександр Мережко заявив, що жодних переговорів між Україною та ОРДЛО немає та не буде. Про це він розповів у своєму інтерв'ю для видання "РБК-Україна".

Мережко також заперечив, що депутати "Слуги народу" активно виступали проти створення Консультативної ради при ТКГ. За його словами, після зустрічі з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком, "Слуги народу" отримали "усі вичерпні відповіді".

"По-перше, жодних серйозних протестів не було. Була зустріч з Єрмаком, на якій ми змогли отримати компетентні і вичерпні відповіді на всі запитання. Жодних прямих переговорів між Україною та ОРДЛО не було, немає і не буде. І жодного статусу спостерігача РФ не отримає", - сказав Мережко.

Як заявив, Олександр Мережко, він не бачить потребу у публічному розв'язанні міжнародних проблем та більше вірить у "тиху дипломатію".

"Якщо чесно, я більше вірю в "тиху дипломатію" і в непублічну дипломатію, тому що те, що відбувається в межах переговорів, не завжди доцільно виносити на широкий загал. І по-друге, я не дуже вірю в бюрократичний спосіб вирішення серйозних міжнародних проблем. Тобто створення чергового комітету, чергової робочої групи – це не дієвий інструмент" - сказав депутат.

Коментуючи останні події на окупованих територіях, Мережко зазначив, що це може говорити про намагання Росії зірвати мінський процес. За словами депутата, за наказом президента Росії Володимира Путіна, в останні дні посилюється агресивна поведінка російських окупаційних військ.

"Росія може поводитися відносно спокійно лише під потужним тиском інших країн, США, Європи, під тиском санкцій. Ось, у мінському процесі формально США не представлені, але всі розуміють, що вони відіграють велику роль. Для мене особисто залишається загадкою, хто змусив Путіна приїхати в Мінськ. Цей хтось повинен був мати величезний вплив, щоб змусити "російського царя" поїхати в Мінськ і сісти за стіл переговорів. Тобто ми не бачимо увесь цей механізм того, що відбувається, ми хіба що можемо будувати гіпотези" - сказав Мережко.

Раніше народні депутати від "Слуги народу" звернулися до президента у зв'язку з намірами Тристоронньої контактної групи в Мінську створити так звану Консультативну Раду, до якої на рівних з Україною правах увійдуть представники незаконних формувань "Л/ДНР". Підписанти зазначили, що створення Консультативної ради у такому варіанті створює основу для того, аби поставити під сумнів закріплену в українському законодавстві позицію щодо збройної агресії Росії, яка окупувала частин Донбасу та анексувала Крим.

ZN.UA отримало протокол засідання в Мінську, під час якого представники ТКГ вирішили створити Консультативну раду. Створення цього органу фактично зафіксує суб'єктність ОРДЛО. При цьому Росія увійде до Ради не як країна-агресор, а у вигляді так званого "спостерігача-гаранта". У протоколі засідання йдеться про те, що основним завданням Консультативної Ради є "проведення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проєкту політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту згідно з Комплексами заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей України".

Як зазначила оглядачка ZN.UA Тетяна Силіна, рівний статус України та представників незаконних збройних формувань – це "те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена в свій час Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати".