Менше половини українців (43%) за останній рік прочитали хоча б одну книгу, свідчать дані опитування, проведеного компанією Research & Branding Group у жовтні-листопаді 2017 року.
Більшість опитаних заявили, що протягом аналізованого періоду вони або взагалі не прочитали жодної книги (51%), або не змогли відповісти, чи читали вони що-небудь чи ні (6%).
Соціологи відзначають, що прихильність громадян України до читання книг в деякій мірі (досить слабо, але на статистично значущому рівні) пов'язана з такими демографічними характеристиками, як стать, освіта, тип населеного пункту та регіон проживання. Особливості цієї зв'язки проявляються в наступних основних тенденції:
- протягом останнього року схильність до читання книг частіше виявляли жінки, ніж чоловіки (48% проти 38%);
- найчастіше читачі книг зустрічаються серед осіб, які мають вищу (повну і неповну) освіту, а рідше за все – серед осіб із середньою освітою (відповідно, 57% проти 31%);
- найбільш висока питома вага читачів книг зустрічається серед жителів обласних центрів (53%), а найнижча – серед мешканців сільської місцевості (37%);
- у регіональному розрізі більш високий рівень читання книг демонструють жителі Сходу і Центру країни (відповідно 49% і 46%), у той час як у південних областях України питома вага читачів книг найбільш низький (34%).
Дослідження проводилося компанією R&B 27 жовтня - 9 листопада 2017 року серед 1802 осіб по всій території України за винятком Криму та ОРДЛО. Помилка вибірки склала 2,4% при рівні довірчої ймовірності Р=0,95.
Як писало DT.UA, тиражі книг стрімко падають у всьому світі. Це пов'язано з конкуренцією різних культурних практик (книга, кіно, шоу, телебачення, інтернет) за вільний час людини.