UA / RU
Підтримати ZN.ua

Менше половини українців вважають себе здоровими – опитування

Соціологи розповіли, як українці самі оцінюють свій стан здоров'я.

Гарним або дуже гарним своє здоров'я вважають 49% українців, протилежної думки дотримуються 13%, йдеться в результатах опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Ще 38% опитаних оцінили своє здоров'я як посереднє або не змогли визначитися з відповіддю.

У КМІС зазначили, що такі статистичні показники не відрізняються від тих, які були в 2019 році. Такі дані закріплюють тренд до зростання частки здорових (за самооцінкою) жителів України.

При цьому, чим старша вікова група опитаних, тим менше серед них людей, які вважають себе здоровими. Так, серед респондентів у віці від 18 до 29 років здоровими себе почувають 82%, у віковій групі 30-39 років - 67%, у віці 40-49 років - 53%, у віці 50-59 років - 39%, у віці 60-69 років - 26%, а серед людей у віці 70 років або старше - 12%.

КМІС

У свою чергу чоловіки в Україні оцінюють своє здоров'я трохи краще, ніж жінки. Зокрема, серед чоловіків вважають себе здоровими 56% опитаних, серед жінок - 43%. Також 9% серед чоловіків оцінюють своє здоров'я як погане або дуже погане, а серед жінок такої думки дотримується 17% респондентів.

Соціологи вважають, що такий розподіл може бути пов'язаний з тим, що середня тривалість життя жінок в Україні приблизно на 10 років вища, ніж у чоловіків. Тому частка жінок у старших вікових групах, яким властива низька самооцінка стану здоров'я, ще більше, ніж серед молодших. Так, серед респондентів старше 79 років, жінки становлять 70%, а чоловіки лише 30%.

КМІС

У містах здоровими себе почувають 50% опитаних, а в сільській місцевості - 46%. На думку соціологів, це може бути пов'язано з умовами праці, рівнем матеріального добробуту, доступністю послуг з охорони здоров'я і більш розвиненою в містах мережею лікувальних установ.

КМІС

Якщо говорити про матеріальний добробут, то серед найменш заможних громадян здоровими себе вважають 20% українців. Серед людей з високим рівнем матеріального добробуту добре оцінюють свій стан здоров'я 63% опитаних, а серед людей з дуже високим рівнем фінансового забезпечення - 73%.

КМІС

Також, опитування показало, що стан здоров'я - це важлива умова для відчуття щастя в українців. Так, серед тих, хто добре оцінює своє здоров'я, відчувають себе щасливими 86%, а серед тих, хто вважає свій стан здоров'я поганим, щасливими себе називають 34%.

КМІС

Згідно з даними КМІС, у 2013-2015 роках близько 40% українців вважали себе здоровими. Однак, починаючи з 2016-го, цей показник зростав, і зараз близько половини громадян оцінює стан власного здоров'я як добрий.

КМІС

Читайте також: Задля боротьби з коронавірусом українці більше схильні скорочувати видатки на культуру, ніж на субсидії для шахт – опитування

Опитування провели з 22 по 25 квітня з допомогою методу CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Дослідження проводили серед українців, віком від 18 років, крім жителів окупованих районів Донбасу і анексованого Криму. Всього опитали 2024 людини.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників, близьких до 50%, 2,1% - для показників, близьких до 25%, 1,4% - для показників, близьких до 10%.