Лише 17,2% з тих респондентів, хто ще не досяг пенсійного віку, збираються після виходу на пенсію жити лише на державну пенсію, 52,9% розраховують також на інші джерела доходів (30% не визначилися), свідчать дані опитування Центру Разумкова.
Серед тих, хто досяг пенсійного віку, 57,1% не мають інших джерел доходу, окрім пенсії, мають додатковий дохід 36,9% опитаних (ще 6% − ухилилися від відповіді на це питання).
Більшість тих, які ще не досягли пенсійного віку, після виходу на пенсію найбільше розраховують як на джерело доходів на державну пенсію (63,5%), однак сподіваються і на інші джерела доходів.
Для 80,4% пенсіонерів державна пенсія є основним джерелом доходів, однак мають і інші джерела доходів.
87% серед усіх опитаних дотримуються думки, що дбати про гідне забезпечення старості має держава, 40,1% згодні у цьому покладатися на себе, 23,1% покладають відповідальність на роботодавців.
Серед проблем пенсійного забезпечення найбільше громадян України хвилюють неможливість вижити на пенсію, не отримуючи допомоги від дітей чи родичів (на це вказали 52,4% опитаних), а також велика різниця у розмірах пенсій "звичайних" пенсіонерів (колишніх учителів, лікарів, інженерів тощо) та "привілейованих" пенсіонерів (колишніх народних депутатів, суддів, прокурорів, високопосадовців тощо) (це зазначили 40,5% опитаних).
Дослідження проведено Центром Разумкова з 19 по 25 травня 2017 року в усіх регіонах України за винятком окупованих територій серед 2024 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Нагадаємо, що середня пенсія в Україні дорівнює 1828 грн. Уряд сподівається провести пенсійну реформу у Верховній Раді до липня.
Проект пенсійної реформи, схвалений Кабінетом міністрів України, передбачає підвищення мінімального страхового стажу для отримання пенсії з 15 років до 25 років в 2018 році. Починаючи з 1 січня 2019 року людям, у яких страховий стаж становить 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років.
Ті ж громадяни, у яких відсутній страховий стаж тривалістю 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги по досягненні 65 років виходячи із сукупного доходу сім'ї.