Проросійський політик Віктор Медведчук, який і перебуває під слідством за дії на шкоду інтересам України, вивів п’ятипалубну яхту Royal Romance з-під санкцій РНБО, сховавши у нових офшорах, йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо».
«Порятунок яхти з ліфтом і басейном відбувався якраз тоді, коли Рада національної безпеки та оборони вносила проросійського політика у санкційні списки і арештовувала його майно – з лютого по квітень», - йдеться у матеріалі.
19 лютого на бізнес та майно родини Медведчука наклали санкції за фінансуванні тероризму. А вже 9 квітня Херсонський міський суд заарештував яхту Медведчука, яка заходила в порти тимчасово окупованого Росією Криму. Але не п’ятипалубну Royal Romance, а набагато скромнішу Romance 1.
Тим часом яхта вартістю 200 мільйонів доларів встигла змінити власника: 31 березня її переписали з розташованого на Маршаллових островах офшору Fregata Marine Ltd (належить дружині політика Оксані Марченко) на інший місцевий офшор – Lanelia Holdings Ltd.
На відміну від Fregata Marine Ltd, який «засвітився» у декларації народного депутата Медведчука, новий «власник» яхти по документах не проходить.
«Тобто, за десять днів до накладення арешту на меншу яхту, хтось дуже винахідливо змінив власників великої розкішної яхти. І все – зв’язок між Royal Romance і родиною Медведчука урвався», - наголошується у матеріалі.
Журналісти звернулися по коментар до НАЗК і Віктора Медведчука, але в агентстві роз’яснень не надали, а сам народний депутат не взяв слухавку. Питання про те, чи могла перереєстрація коштовного майна за десять днів до арешту стати наслідком «зливу» інформації, залишається відкритим.
Віктор Медведчук є підозрюваним за трьома епізодами державної зради і замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму. Суд відправив його під домашній арешт. Другим підозрюваним у справі є його бізнес-партнер Тарас Козак.
У лютому Медведчук, Марченко та дружина Козака Наталія Лавренюк потрапили під санкції РНБО. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод у РФ, який постачає продукцію терористичним угрупованням «Л-ДНР».
У травні журналісти Bihus.Info почали оприлюднювати записи «прослушки» телефонних розмов Медведчука. За словами журналістів, вони отримали «плівки» від українських спецслужб, котрі і займалися прослуховуванням і записом розмов.
Записи свідчать, що Медведчук за вказівкою російських кураторів опікувався питаннями поставок в Україну російського газу та вугілля з тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини. Восени 2014 року він підключився до неформальних газових переговорів, котрі проводилися паралельно з офіційними переговорами України та РФ за посередництва Єврокомісії. Медведчук також переконував Кремль шантажувати Україну дефіцитом вугілля і контролював передачу грошей за вугілля з окупованих територій від СБУ бойовикам.
Крім того, у «плівках» йдеться, що доходи від використання виведеного з державної власності нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» мали стати своєрідною російською компенсацією Петру Порошенку за втрату суднобудівного заводу в тимчасово окупованому Криму. Про імовірність існування «обміну» ZN.UA повідомляло ще у грудні.