UA / RU
Підтримати ZN.ua

Медкомісія перед мобілізацією: як вона має проходити

Медогляд має певні правила.

Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні введена загальна мобілізація для військовозобов'язаних чоловіків від 18 до 60 років. Чоловіки, які отримали повістки, мають прийти до територіального центру комплектування. Всі військовозобов'язані мають пройти медичну комісію. Правовий аналітик Руслан Романів в інтерв'ю виданню «Українська правда» розповів, як має проходити медкомісія під час мобілізації.

Як часто проводиться медкомісія у воєнний час

Отримавши повістку, військовозобов’язаний має прийти до територіального центру комплектування. Якщо він не має відстрочки, то його відправлять на медкомісію.

Повторний медогляд військових запасу першого і другого розрядів, які були визнані придатними у мирний час, проводиться один раз на п’ять років.

Якщо чоловік тимчасово непридатний до служби, то повторний огляд може бути призначений через 2-6 місяців. Якщо людина непридатна до військової служби, повторний огляд відбувається за 6-12 місяців.

У воєнний час людина проходить медкомісію, навіть якщо вона була визнана придатною у мирний час, адже за цей період обставини могли змінитися.

Читайте також: Чи можлива додаткова мобілізація в Україні: думка експерта

Яких лікарів треба пройти на медкомісії

Перед медкомісією призовник має самостійно пройти обстеження, які не проводяться в рамках медкомісії. Законодавство не визначає термін проходження цих процедур, а лише дату прибуття до військкомату.

Перед медоглядом варто зробити:

До медогляду військкомат отримує дані з психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів щодо військовозобов‘язаних.

Під час медкомісії призовника оглядають такі лікарі:

Якщо людина стоїть на обліку або має інвалідність, її можуть додатково оглянути інші спеціалісти.

Кожен лікар після огляду пише свій висновок про придатність або непридатність людини до служби. Під висновком лікар ставить підпис і особисту печатку.

Романів зазначив, людям з інвалідність рекомендується взяти з собою на медогляд документ, який засвідчує їх стан здоров’я.

Читайте також: Мобілізація в Україні: з якими хворобами не призивають на військову службу

Кого можуть визнати придатним або непридатним до служби в армії

Медкомісія може винести призовнику один з висновків:

Під час винесення рішення щодо придатності до служби комісія керується Додатком до закону «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»

Юрист зазначив, що під час воєнного стану підстав щодо непридатності до служби значно менше, ніж у мирний час.