UA / RU
Підтримати ZN.ua

Медико-соціальна експертиза: як її пройти під час війни

Роз'яснення дали у МОЗ.

Через військове вторгнення РФ багато українців стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО). На період дії воєнного стану в Україні спростили процедуру проходження медико-соціальної експертизи (МСЕК). У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, які документи необхідні для проходження МСЕК.

Для чого потрібно проходити МСЕК

Медико-соціальна експертиза проводиться для встановлення інвалідності хворим, які досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання та особам з інвалідністю за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів.

Читайте також: Мобілізація в Україні: нові правила виїзду для чоловіків, які супроводжують осіб із інвалідністю

Які документи потрібні для проходження МСЕК

Люди з інвалідністю, які звертаються до МСЕК, повинні мати з собою документи, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи.

Так, для проведення медико-соціальної експертизи необхідно пред'явити:

Читайте також: В МОЗ вже говорять про ширшу реформу системи інвалідності

У МОЗ наголосили, що на період дії воєнного стану МСЕК здійснює свої функції з забезпеченням принципу екстериторіальності. Тобто експертиза проводиться за направленням лікарсько-консультативної комісії незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування громадян, які звертаються для встановлення групи інвалідності.

Якщо людина звертається для встановлення інвалідності та не може прибути на огляд до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

«Строк проходження повторного огляду для осіб з інвалідністю, у т. ч. й дітям, який припав на період дії воєнного стану на території України, за неможливості направлення на МСЕК, продовжується на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування», – йдеться у повідомленні.

Раніше у Пенсійному фонді України пояснили, як нараховується пенсія по інвалідності віськовослужбовцям.