Клінічні симптоми COVID-19 проявляються через дві доби, тому багато носіїв вірусу не знають, що є інфікованими.
Про це розповіла керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталка Іванченко, повідомляє сайт Львівської ОДА.
За словами медика, нас може оточувати велика кількість інфікованих людей. Людина не знає, що він хворий, але вірус вже поширює.
"Багато людей навколо нас є інфікованими. Частина з них про це не знає, тому що вірус виділяється ще за дві доби до появи перших клінічних симптомів. Така людина поширює вірус. Тому важливо, щоб інфіковані люди були виявлені і отримали медичну допомогу", - каже Іванченко.
Тому фахівець закликала при появі перших симптомів, характерних для коронавірусу, обмежити контакти і звернутися до лікаря.
"Якщо у вас піднялася температура, з'явився кашель, сильна загальна слабкість, відчуття тяжкості в грудях - не йдіть на роботу, не сідайте в маршрутку, що не спілкуйтеся зі знайомими, друзями. Адже ви в цей час можете виділяти вірус і становити небезпеку для оточуючих", - зазначила Іванченко
Вона додала, що багато хто пов'язує таку симптоматику з застудою, переохолодженням або іншими захворюваннями, проте насправді вже можуть бути активними носіями.
Нагадаємо, симптоми грипу і COVID-19 схожі, однак при зараженні коронавірусом може пропасти смак і нюх.
Також при коронавірусі може бути задишка, заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ).
"COVID-19 і грип мають схожі симптоми, такі як кашель, нежить, біль у горлі, лихоманка, втома. Однак COVID-19 може викликати додаткові симптоми, такі як втрата почуття смаку та нюху, задишка", - йдеться в повідомленні ВООЗ.
Якщо у пацієнта важка форма COVID-19, то спостерігаються задишка, втрата апетиту, постійний біль або тиск в грудях, температура вище 38 градусів, сплутаність свідомості.
Протягом четверга в Україні діагностували 11 787 випадків COVID-19. Всього з початку пандемії в Україні зафіксували 512 652 випадки зараження коронавірусом, повідомляє Міністерство охорони здоров'я України в п'ятницю.
Відзначається, що за добу захворіли 388 дітей і 555 медпрацівників. Також за останню добу 1 587 осіб госпіталізували.
Швидкого економічного відновлення від наслідків пандемії COVID-19 не буде - надто великим шоком вона стала для світової економіки і економіки ЄС. А нова хвиля пандемії в жовтні-листопаді 2020 року приводить до ще більших збоїв, оскільки вимагає нових заборон і обмежень. Детальніше в матеріалі "Відновлення в другу хвилю".