UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майже третина скерованих до судів справ НАБУ залишаються без судового розгляду

Деякі кримінальні справи, передані до судів НАБУ і САП, очікують розгляду вже більше року.

Станом на 31 травня, серед 68 кримінальних справ, у яких детективи НАБУ завершили досудове слідство, а прокурори САП скерували обвинувальний акт до судів, 24 провадження залишаються без судового розгляду.

Як повідомляє прес-служба НАБУ, деякі провадження залишаються за межами уваги суддів вже більше року.

"Рекордсменом" за параметром затримки розгляду у суді є провадження стосовно судді Сєвєродонецького міського суду (відома у ЗМІ як "Суддя з нерухомістю в Іспанії"), яке вже 15 місяців перебуває без руху в Слов'янському міськрайонному суді Донецької області. Понад рік не розглядається й справа про незаконний вплив на Міністра економічного розвитку та торгівлі", – зазначили в бюро.

Серед причин затягування розгляду справ у судах в НАБУ називають проблеми з визначенням підсудності, зайнятість та відвід суддів, неявку учасників процесу. повернення обвинувального акту прокурорам САП, тривалий розгляд в апеляційній інстанції, і т. д.

НАБУ

Раніше Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявляв, що без створення Антикорупційного суду, справи, пов'язані з великою корупцією топ-чиновників, можуть розглядатися 10 років.

Нагадаємо, законопроект про антикорупційні суди був зареєстрований у Верховній Раді 1 лютого. У законопроекті пропонується створити Вищий антикорупційний суд, якому будуть всі підслідні справи Антикорупційного бюро та Антикорупційної прокуратури. 70 суддів цього суду повинні давати дозволи на прослуховування, арешт і відсторонення від роботи корупціонерів, а також виносити їм вироки. Ще з 30 суддів пропонується створити спеціальну палату у Верховному суді - як апеляційну інстанцію.

Про необхідність створення антикорупційних судів неодноразово заявляли представники громадянського суспільства, директор НАБУ Артем Ситник, а також дипломати ЄС та США.

У той же час, категоричний проти цієї ініціативи виступили голова Верховного суду України Ярослав Романюков, а також Вища рада правосуддя.