UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майже половина українців проголосувала б за вступ України до НАТО

46,1% опитаних висловилися за вступ до Організації Північноатлантичного договору.

Близько половини опитаних українців підтримують вступ України до НАТО у разі проведення референдуму, про що свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Інститутом Горшеніна у співпраці з представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

На запитання соціологів про те, як би ви проголосували, якби сьогодні проводився референдум про вступ України до НАТО, респонденти відповіли наступним чином: 46,1% висловилися за вступ України до Організації Північноатлантичного договору, а 33,4% вказали, що проголосували б проти. Ще 14,1% не змогли відповісти на це питання, а 6,4% - не брали б участі у референдумі.

За словами соціологів, переважна більшість жителів західного регіону (76,5%) підтримує вступ України до НАТО, а 60,5% жителів півдня країни виступає проти.

Повідомляється, що в ході проведення дослідження було опитано 2 тисячі респондентів у віці від 18 до 65 років в усіх регіонах України (крім окупованих територій АР Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської областей).

Польовий етап дослідження тривав з 26 травня по 6 червня 2017 року. Похибка репрезентативності не перевищує +/- 2,2%.

Читайте також: Столтенберг указав на механізми зближення України й НАТО

Нагадаємо, 10 липня президент України Петро Порошенко під час візиту генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга в Київ заявив про необхідність початку діалогу про план дій щодо членства України у НАТО.

Раніше Порошенко заявив, що Україна зараз не збирається подавати заявку на членство в Альянсі, а зосередиться на проведенні реформ, які дозволять їй відповідати стандартам НАТО.

Нагадаємо, 8 червня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №6470 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зовнішньополітичного курсу України). Документ визначає членство України в НАТО як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет держави.

Детальніше про рішення Верховної Ради зробити вступ до Північноатлантичного Альянсу пріоритетом зовнішньої політики Києва читайте в статті Володимира Кравченка "Підняти вимпел!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".