UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майже 800 домогосподарств замінили газові котли по системі пільгового кредитування

Заміна газових котлів на альтернативні варіанти скоротить споживання газу на 50%.

На 1 грудня пільговим кредитуванням для заміни газових котлів на альтернативні твердопаливні та електричні скористалося 791 домогосподарств України

"Загальна сума виданих пільгових кредитів Ощадбанком склала 16 млн грн", - повідомив в інтерв'ю ZN.UA глава Держенергоефективності Сергій Савчук.

Згідно з постановою Кабінету міністрів України №491 від 1 жовтня 2014 р. в рамках державної програми енергозбереження в Україні стартувала програма пільгового кредитування домогосподарств по заміні газових котлів на твердопаливні та електричні.

За словами голови Держенергоефективності Сергія Савчука, "96% з 791 домогосподарства, які на 1 грудня скористалися пільговим кредитуванням в рамках державної програми підтримки впровадження енергоефективних заходів, замінили газові котли твердопаливними".

"Практично програма пільгового кредитування заміни газових котлів на альтернативні стартувала 28 жовтня, - розповів С, Савчук. - Ми навіть не очікували такої динаміки: на 6 листопада пільговий кредит в Ощадбанку взяли 232 домогосподарства на суму 4 млн грн, що на 19 листопада - понад 500 домогосподарств на суму свышее 11 млн грн, на 1 грудня - вже 791 домогосподарство на суму понад 16 млн грн. Швидше за всіх оцінили і активніше стали брати участь у программельготного кредитування заміни газових котлів домогосподарства у Львівській області, які на 1 грудня взяли 125 кредитів, Сумській - 91, Київській - 69, Черкаській - 61, Тернопільській - 53."

Ощадбанк кредитує 20% вартості котла за рахунок коштів, наданих Україні Європейським співтовариством ще у 2010 р., але так і не використані на заходи з підвищення енергозбереження та енергоефективності до жовтня 2014 р. За словами С. Савчука, середня вартість котла, що купується домогосподарствами за програмою заміщення газових котлів та пільгового кредитування, становить 16 тис грн (на ринку України представлені котли вартістю від 4,3 тис грн до 30 тис грн). При цьому Держбюджет тут же отримує 20% від вартості придбаного в рамках програми пільгового кредитування котла у вигляді ПДВ, зазначає Савчук.

За прогнозами, заміна газових котлів на твердопаливні та електричні призведе до скорочення споживання газу на 50% від нинішнього рівня споживання в житловому комплексі України, зокрема споживання підприємствами теплокомунальної енергетики скоротиться з нинішніх 8 млрд кубометрів до 4,1 млрд кубометрів природного газу. Але найголовніше, вважає глава Держенергоефективності, в тому, що програма пільгового кредитування має ефект мультиплікатора, оскільки масова заміна газових котлів одночасно є стимулом для їх вітчизняного виробництва. Якщо у вересні склади вітчизняних виробників твердопаливних котлів були затоварені, то сьогодні більшість вітчизняних виробників забезпечені замовленнями до лютого 2015 р.

Читайте також: Україна збільшила імпорт реверсного газу зі Словаччини

За словами Савчука, Держенергоефективності розробило програму державної підтримки заходів з енергозбереження через механізм здешевлення кредитів, яка чекає свого затвердження вже новим складом Кабінету міністрів України. Мова йде про масштабну програму термомодернізації житлового фонду України, 85% якого, за даними голови Держенергоефективності, потребує тепломодернізації.

Детальніше про цю та інші програми підтримки енергоефективності та енергозбереження читайте в інтерв'ю Сергія Савчука у найближчих випусках тижневика ZN.UA.