UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майно учасника нападу на Найєма арештували вибірково та з запізненням – юрист

Арештували дві з трьох квартир підозрюваного, який втік до Баку.

На майно Магомеда-Аміна Саітова, який вдарив народного депутата від фракції "Блоку Петра Порошенка" Мустафу Найєма в центрі Києва, із запізненням наклали арешт. Як повідомив на своїй сторінці у Facebook брат депутата, юрист Масі Найєм, майно арештували вибірково – дві з трьох квартир підозрюваного.

"Як ми писали раніше, з метою відшкодування шкоди ми подали цивільний позов у кримінальному провадженні проти підозрюваного Саітова Магомеда-Аміна (який наніс Мустафі удари в обличчя, в результаті яких було два переломи; та який втік у Баку одразу після інциденту). На забезпечення позову було подано клопотання про арешт майна підозрюваного", - написав юрист.

За його словами, 11 жовтня відбулося засідання Шевченківського суду, на якому суддя розглянув та задовольнив відповідне клопотання (висновок випливає з витягу з реєстру речових прав на нерухоме майно станом на 19 листопада).

Найєм зазначив, що у таких випадках ухвалу суду передають слідчому або прокурору. Після цього вони негайно подають до держреєстратора заяву про реєстрацію обтяження. За законом, держреєстрація обтяжень, зокрема, арешту здійснюється протягом двох днів з моменту реєстрації такої заяви, написав юрист, додавши, що станом на 5 листопада, через 25 днів після засідання, майно арештовано не було.

"Нами було подано скаргу на бездіяльність реєстратора та заяву про вчинення кримінального правопорушення. Скарга була розглянута по суті 14 листопада, на підставі заяви було зареєстроване кримінальне провадження за ч. 2 ст. 382 ККУ. 19.11 ми зробили витяг із реєстру повторно. І що ми побачили? Що 17.10 рішенням реєстратора (Кендзьора Вікторія, Департамент з питань реєстрації КМДА) від 5 листопада (ні, це не помилка, саме так - 17.10 рішенням від 05.11) було накладено арешт на майно підозрюваного на підставі ухвали Шевченківського суду від 11.10", - написав Найєм.

Нагадаємо, 30 квітня на Мустафу Найєма напали три людини, згодом до них приєдналася ще одна особа. Приводом для нападу став дорожній конфлікт: політик не став пропускати позашляховик, який підрізав його в районі Бессарабського ринку в Києві. Медики діагностували в Найєма перелом щелепи та струс мозку. Депутата шпиталізували та прооперували.

Затриманим вручили повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб). Дії четвертого підозрюваного кваліфіковані за ч. 2 ст. 296 і ч. 1 ст. 122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) КК. Затримати його правоохоронцям не вдалося – у день скоєння злочину він залишив Україну та вилетів до Баку з Борисполя.

Для Магомеда-Саліха Саїтова суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, для Ахмеда Саїтова й Умолта Темірбулатова - нічний домашній арешт. 26 липня Саїтову і Темірбулатову пом'якшили запобіжний захід до особистого зобов'язання.

7 травня Шевченківський райсуд Києва заочно обрав Магомеду-Аміну Саїтову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 1 липня без права застави. Слідчий суддя також ухвалив рішення доставити Саїтова до суду для розгляду питання про застосування обраного йому запобіжного заходу. Однак Азербайджан відмовився видавати його Україні.

У липні Шевченківський райсуд відмовився продовжити заочний арешт Магомеду-Аміну Саїтову.