UA / RU
Підтримати ZN.ua

Матіос "зменшив" кількість загиблих у Іловайському котлі

Головний військовий прокурор додав, що 158 людей досі вважаються зниклими безвісти.

В Іловайському котлі загинули 366 бійців АТО, а 158 людей досі вважаються зниклими безвісти. Про це сьогодні заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Таким чином, він фактично назвав нову і значно меншу кількість загиблих у одній із найдраматичніших подій війни в Донбасі. Оскільки ще в квітні Матіос говорив про 459 загиблих під Іловайськом.

"Є висновки експертизи, де зафіксовано, що втрати особового складу Збройних сил, Нацгвардії, МВС склали 366 загиблих військовослужбовців і міліціонерів, 429 поранені, 128 людей потрапили до полону, 158 вважаються досі зниклими безвісти", - сказав Матіос на брифінгу.

Він також додав, що збитки від втрати озброєння і військової техніки під Іловайськом склали понад 298 мільйонів гривень. Разом з тим, на даному етапі слідчі не можуть сказати, чи винне в трагедії командування АТО.

"Оцінка процесуальна щодо відповідності чи наявності злочину, який передбачений Кримінальним кодексом, буде надана пізніше, оскільки треба опрацювати висновки експертизи, які мають не робочий характер. Треба співставити і фактично відобразити причинно-наслідковий зв'язок між діями чи бездіяльністю, порушенням застарілих чи інших доктрин, статутів", - сказав Матіос.

За його словами, слідству знадобиться ще кілька місяців, щоб ухвалити остаточне рішення щодо Іловайського котла.

Восени після трагедії тодішній міністр оборони Валерій Гелетей спочатку заявляв, що в боях під Иловайском загинули 107 українських бійців. У ГПУ потім озучили цифру в 200 загиблих. У звіті тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, оприлюдненому в кінці жовтня, йшлося вже про 300 вбитих.

У кінці серпня 2014-го під Иловайском Донецької області група підрозділів сил АТО потрапили в оточення. Слідча комісія в Раді заявила, що до оточення українських військ призвели призвели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генштабу Віктора Муженка, а також те, що президент не ініціював введення воєнного стану.

Той же Матіос у початку жовтня минулого року заявляв, що ключовою причиною утворення "котла" під Иловайском став самовільний відхід 5-го батальйону територіальної оборони "Прикарпаття" від закріпленого за ними місця несення служби.

Юрій Бутусов у жовтні, аналізуючи причини трагедії у статті ZN.UA "Іловайськ. Фатальні рішення",писав про те, що військове керівництво України 24 серпня приймало парад Незалежності в Києві хоча ще напередодні з зони АТО почали надходити доповіді про російське вторгнення.