UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мати екс-директора "Спецтехноекспорту" придбала елітну нерухомість під Києвом за щонайменше $ 0,5 млн

Павла Барбула звільнили з посади після відкриття справи про розтрату держкоштів у великих розмірах.

Мати звільненого влітку після корупційного скандалу уже колишнього директора державного підприємства "Спецтехноекспорт" Павла Барбула нещодавно придбала у елітному селищі Козин під Києвом (Конча-Заспа) великий будинок. Як йдеться в розслідуванні Bihus.Info, дані про придбання нерухомості зафіксовані в майновому реєстрі.

Павло Барбул очолював ДП "Спецтехноекспорт", яки займається експортом зброї та товарів військового призначення, та входить до держконцерну "Укроборонпром", з початку 2015 і по літо 2018.

Влітку голову "Спецтехноекспорту" Павла Барбула звільнили із посади, а 17 липня 2018 року він подав декларацію перед звільненням. Однак вже 14 серпня його мати, Каріна Атанасян, за договором купівлі-продажу стала власницею будинку в елітному смт.Козин під Києвом. Йдеться про будинок на 435 кв.м. на кількох земельних ділянках загальною площею 14 соток, з господарськими спорудами і фонтаном.

Хоча будинок записаний на мати Барбула, журналісти зафіксували, що вранці з кооперативу виїжджає автомобіль колишнього голови "Спецтехноекспорту", а через кілька хвилин з того ж кооперативу виїхав і Рейндж Ровер, записаний на Олену Барбул, ймовірну екс-дружину. У деклараціях за 2016 і 2017 роки, серед членів родини Барбул вказував лише сина – жодної дружини та відповідно її майна не вказував.

За інформацією журналістів, будинки такої площі в Козині, саме на цій вулиці на дамбі, продаються від 0,5 млн дол. (без ремонту і немебльовані) до 1,75 млн дол. (з ремонтом і мебльовані), ціна також варіюється залежно від розміру земельної ділянки.

У попередніх деклараціях Барбул вказував дві квартири (в Одесі та Києві) і одне авто - Mercedes-Benz GL 350 CDI 4 MATIC. У 2016 році мав 1,72 млн грн. зарплатні від СТЕ та зберігав 1,48 млн грн. готівкою. У 2017році він задекларував 3 млн грн. зарплатні і на кінець року 4,63 млн грн. знову ж таки готівкою, без банківських рахунків – тобто так, ніби нічого заробленого за рік не витрачав. В деклараціях про суттєві зміни за минулий рік також фігурували продаж нерухомості за 1 млн грн. (паралельно з декларації зникла маленька квартира в Одесі та земельна ділянка під Києвом) та отримана від матері в подарунок квартира в Одесі. При звільненні в декларації Барбула вже значилося майже 6 млн грн. готівкою – це близько 240 тис дол.

Нагадаємо, що восени 2017 року Генпрокуратура та Державна фіскальна служба заявили про розтрату службовими особами СТЕ 198 млн грн шляхом виведення коштів через фіктивне ТОВ "Картер Груп" та розпочали розслідування. Згодом перелік "фіктарів", з якими співпрацював СТУ розширився ще кількома фірмами – ТОВ "Юнекс Мейн" і ТОВ "НПК Авіаремсервіс". В рамках розслідування правоохоронці поводили обшуки і в офісі "Спецтехноекспорту" , і особисто у Барбула вдома.

На держпідприємстві тоді заявили, що лише виконували комісійну угоду – обслуговували експорт приватної компанії. Яким чином ДП взагалі обслуговувало фіктивну компанію – в не пояснювали. Водночас згодом активні дії у справі припинилися, а слідів процесуальних дій у судовому реєстрі немає. Натомість ці ж компанії сплили у переліку фірм, якими в рамках свого окремого провадження по можливих махінаціях в "Спецтехноекспорті" цікавилося НАБУ. Пізніше ті ж факти й компанії, якими займалися ГПУ з ДФС, почало розслідувати СБУ. Однак за рік результатів розслідування в жодного з правоохоронних органів досі немає.