UA / RU
Підтримати ZN.ua

Масове тестування на коронавірус та обов'язкову ізоляцію для хворих підтримують 79% громадян – опитування

Соціологи також розповіли, скільки українців завжди носять захисну маску.

Коронавірус вважають реальною загрозою для себе та своєї родини 70% українців. Про це йдеться у результатах опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”. 

Крім того, 35% громадян постійно носять захисні маски. Ще 63% опитаних носять їх лише у місцях великого скупчення осіб (транспорт, магазини, ринки тощо). Лише 2% взагалі не носять захисні маски.

При цьому 50% українців оцінюючи кризу коронавірусу більше бояться її економічних наслідків. Ще 34% громадян бояться більше самого захворювання, аніж фінансових труднощів. 

Близько 40% опитаних вважають, що успіх у боротьбі з COVID-19 найбільше залежить від президента та Міністерства охорони здоров’я. Ще 32% притримуються думки про те, що успіх в боротьбі з пандемією більшою мірою залежить від міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Водночас 17-18% респондентів покладають надії на Верховну Раду та Кабінет міністрів, 13% – на очільника уряду. 

Ідею масового тестування населення та обов’язкову ізоляцію виявлених хворих як засіб боротьби із коронавірусом підтримують 79% громадян. Протилежної думки з цього приводу притримуються 17% опитаних. В ефективність такого заходу вірять 73%, не вірять – 19%. 

Основними джерелами з яких українці отримують інформацію про коронавірус є національне телебачення та інтернет-сайти - по 56% від усіх респондентів. Ще близько чверті отримують інформацію з Facebook або від родичів знайомих, по 10-11% з Youtube, Instagram, радіо, по 8-9% з преси та груп у вайбері і телеграмі (Коронавірус-інфо), і 6% - з офіційного сайту Міністерства охорони здоров‘я.

Читайте також: Дитячому лікарю та телеведучому Комаровському довіряють більше, ніж голові МОЗ Степанову – опитування

Дослідження провели з 27 листопада до 1 грудня населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Всього опитали 1200 респондентів у форматі формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%.