UA / RU
Підтримати ZN.ua

Масове отруєння школярів у Хмельницькому: в Україні відновлять раптові перевірки шкіл

Під час таких перевірок перевірятимуть працівників освітніх закладів.

В освітніх закладах України знову проводитимуть раптові перевірки для обстеження працівників на предмет золотистого стафілококу, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Відповідне рішення ухвалили через отруєння майже 100 школярів у Хмельницькому

«Таке рішення було прийнято за результатами наради у Президента України Володимира Зеленського щодо ситуації навколо факту масового отруєння дітей у Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1 «Школа-дитячий садок». Як показало розслідування, проведене фахівцями Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, спалах стався внаслідок обсіменіння золотистим стафілококом сировини та готових страв від працівників харчоблоку закладу», - написав Ляшко у Facebook.

Тому, МОЗ ініціюватиме проведення спеціалізованими протиепідемічними бригадами вибіркових раптових перевірок для забору біоматеріалу, щоб дослідити його на предмет наявності золотистого стафілококу. За словами Ляшка, бригади працюватимуть по усій території країни.

«Президент України доручив Мінекономіки, МОЗ, МОН та Держпродспоживслужбі відпрацювати юридичні механізми проведення зазначених раптових перевірок. Міністерство охорони здоров’я додатково відпрацьовує механізми посилення контролю за якістю проведення медичних оглядів у закладах охорони здоров’я та лабораторіях», - підсумував Ляшко.

Читайте також: Масове отруєння сталося у Львівській області

Нагадаємо, з 8 до 10 вересня медзаклади Хмельницького виявили симптоми отруєння у 92 учнів молодших класів та однієї мами учня. Пізніше Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб опублікував результати епіддослідження, згідно з яким причиною отруєння став золотистий стафілокок.

Правоохоронці повідомили про те, що через отруєння дітей до поліції звернулися 39 батьків. За даними Нацполіції, інформацію про перші чотири випадках госпіталізації дітей отримали ще 7 вересня.