UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мартиненко оплачував навчання доньки і відпочинок дружини за рахунок відкатів

Прокурор САП у суді представив докази, надані прокуратурою Швейцарії.

Колишній депутат "Народного фронту" Микола Мартиненко, якого підозрюють у привласненні коштів "Енергоатом" та ДП "СхідГЗК" в особливо великих розмірах, із привласнених надходжень оплачував навчання доньки за кордоном, а також перераховував кошти на медичні послуги для родичів та відпочинок колишньої дружини та іншої доньки у Європі. Про це 21 січня прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олексій Скибенко повідомив у суді під час слухання справи Мартиненка, пише Центр протидії корупції.

Гроші надходили на рахунки компанії Bradcrest, бенефіціарним власником якої є екс-депутат, у вигляді відкатів від фірм-прокладок, через які виводили кошти із держпідприємств "СхідГЗК" та "Енергоатом". Загалом через організовані Мартиненком та його спільниками схеми розікрали майже 700 млн грн.

Сьогодні суд завершив дослідження доказів, наданих на флешці прокуратурою Швейцарії. Прокурор Скибенко представив документ - лист від доньки Мартиненка, що надійшов у приймальню колишнього депутата. Лист починався "Privet Papik", у ньому Анна Мартиненко просила оплатити її навчання в Лондоні. Згодом права рука Мартиненка Павло Скаленко зв'язався із топ-менеджером Skoda j.s. і ці кошти перерахували.

Прокурор Скибенко перераховував також переводи коштів на рахунок Ірини Свєшнікової - матері однієї із чотирьох доньок Мартиненка Софії. Ці гроші використовувались на оренду житла в Європі та на туристичні послуги. Скибенко перерахував виписки про перекази на вказаний рахунок компанією Skoda на загальну суму в 1,65 млн євро.

Довіреність, видана номінальним власником Bradcrest Едгаром Діасом Павлу Скаленку - "правій руці" Мартиненка. Діас доручає Скаленку проводити всі операції від імені Bradcrest, відкривати рахунки через банк Hottinger і так далі.

"Достовірність наданих матеріалів з флешки можна буде перевірити під час допиту банківських працівників. Ніяких печаток для засвідчення цих документів законами Швейцарії не передбачено", - зазначив прокурор Скибенко після завершення дослідження наданих прокуратурою Швейцарії доказів.

Під час засідання адвокати Мартиненка просили суд визнати недопустимими доказами матеріали, вилучені під час обшуку у адвоката Керезя, який, за словами Давида Жванії, управляв його спільним із Мартиненком бізнесом.

Прокурор САП натомість зазначив, що законність дій НАБУ вже підтверджена іншими ухвалами судів. Під час обшуку не було надано доказів, що Керезь є адвокатом. Як наслідок суд вирішив відмовити адвокатам Мартиненка. Законність зібраних доказів оцінять під час ухвалення вироку - уже в нарадчій кімнаті.

Нагадаємо, 20 квітня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) затримали екс-депутата від фракції "Народний фронт" Миколу Мартиненка. 22 квітня Солом'янський районний суд Києва відмовив в арешті Мартиненка та відпустив його на поруки народних депутатів.

У травні минулого року САП скерувала до суд справу Миколи Мартиненка і групи осіб. Їм інкримінують ч. 5 статті 191, ч. 3 статті 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), ч. 1 статті 255 (створення злочинної організації) КК України.

Мартиненку звинувачуютьу заволодінні коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" при укладенні та виконанні контрактів на постачання чеського обладнання на загальну суму 6,7 млн євро. І заволодіння коштами ДП "СхідГЗК" у розмірі 17,28 млн доларів шляхом купівлі-продажу уранового концентрату через австрійську компанію-посередника (так звану "прокладку").

21 червня суд повернув САП справу Миколи Мартиненка й інших осіб, підозрюваних у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом, для усунення недоліків.