Затриманий напередодні в Італії екс-регіонал, лідер партії "Родіна" Ігор Марков відмовився від наданого йому Італією захисника і звернувся за допомогою до російського посольства в Римі, в тому числі, - з проханням призначення йому адвоката.
Як повідомляє італійська газета "La Repubblica", апеляційний суд Генуї буде розглядати питання 14 серпня вранці.
Видання зазначає, що Маркова затримали лише через добу після його прильоту в Мілан - дипломатичний паспорт в наявності змусив італійську владу забезпечити 24 години вільного пересування Маркова по території країни, але за ним було організовано зовнішнє спостереження. У той же час, як з'ясувалося, перебував цей дипломатичний паспорт у Маркова незаконно - адже він давно був анульований українською стороною.
При затриманні у нього було знайдено два паспорти – український і російський, італійці повідомили про затримання консульства України і РФ.
Раніше в середу ZN.UA стало відомо, що Марков затриманий в Італії на одному з курортів.
В грудні 2014 року Міністерство внутрішніх справоголосило в розшук Ігоря Маркова.
Він підозрюється в скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 (хуліганство із заподіянням тілесних ушкоджень) Кримінального кодексу.
У жовтні 2013 року міліція затримала Маркова за підозрою в організації побиття учасників мітингу в Одесі в 2007 році. Йдеться про події 2007 року, коли біля Одеської обласної адміністрації відбувалися пікети націоналістів проти встановлення в місті пам'ятника Катерині II.
В лютому 2014 року Верховна Рада під керівництвом Олександра Турчинова повернула мандат Маркову, а Приморський суд Одеси звільнив його з-під варти.
Ігор Марков обрався депутатом у одномандатному окрузі №133 (Київський район Одеси) на парламентських виборах 2012 року, після чого увійшов до складу фракції Партії регіонів.
Через рік, 12 вересня 2013 року, Вищий адміністративний суд України зобов'язав Центральну виборчу комісію скасувати його реєстрацію як народного депутата через фальсифікації волевиявлення на його користь.
Як відомо, Ігор Марков у фракції Партії регіонів був представником "проросійського крила". Депутат критикував намір України підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом і агітував за зближення з Росією й Митним союзом.