UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мангер стверджує, що пройшов поліграф у справі про вбивство Гандзюк

Один із головних фігурантів справи про вбивство херсонської активістки розповів, які питання йому ставили під час перевірки на детекторі брехні.

Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер пройшов перевірку на детекторі брехні в рамках розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк. Про це він сам повідомив у Facebook. За словами Мангера, питання, які йому ставили під час перевірки складав слідчий Служби безпеки України

"Отже, поліграф (він же детектор брехні) пройдено. Відповіді на найболючіші питання, що цікавлять громадськість, надано", - написав Мангер і зазначив, що допит на поліграфі тривав понад чотири години.

За словами голови Херсонської ОДА, детектор брехні затвердив правдивість його слів про те, що він не знав про планування нападу на Гандзюк, не брав участі в підготовці до нападу і не знає, де саме перебуває замовник злочину.

Також Мангер стверджує, що поліграф підтвердив його слова про генерала Служби безпеки Данила Доценка, якого голова Херсонської ОДА вважає організатором нападу на Катерину Гандзюк. Зокрема, детектор брехні нібито підтвердив правдивість слів Мангера про неприязні висловлювання Доценка на адресу лідерки фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко, про створення генералом СБУ кримінальних угруповань на території Херсонської області, а також про те, які стосунки склалися між ним та Гандзюк.

"Але що надважливо: слідство має можливість просунутися вперед, адже мої слова про Данила Доценка, так легковажно відкинуті представниками СБУ, виявилися правдивими. Сподіваюся, що Данило Ігорович теж зможе підтвердити правдивість своїх слів на детекторі брехні. Але, зрозуміло, не на тому, що підпорядкований СБУ", - додав Мангер.

Він зазначив, що опитування на поліграфі провели з питаннями, які склав слідчий СБУ для тестування, яке скасували у лютому.

Як повідомлялося, суд у Херсоні почне розглядати справу про вбивство радника мера міста, активістки Катерини Гандзюк 27 травня. Цю справу буде вести суддя Юлія Бочко. Соратники вбитої активістки вимагають завершення розслідування справи, яке триває вже дев'ять місяців. 18 травня активісти анонсували Всеукраїнську акцію, на якій вимагатимуть відставки генпрокурора Юрія Луценка та голови МВС Арсена Авакова.

24 квітня прокуратура вручила нову підозру голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру – він більше не є обвинуваченим в організації умисного вбивства. Йому, а також безпосереднім учасникам нападу на Гандзюк, тепер інкримінують не ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство), а ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

Прокуратура також пом'якшила підозру Ігорю Павловському, якого слідство вважає організатором злочину. Тепер йому інкримінують не умисне вбивство, а "приховування злочину" (ч. 1 ст. 396 КК).

Радник мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).

Детальніше про справу Катерини Гандзюк читайте у статті Масі Найєма "Сіре зло" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".