UA / RU
Підтримати ZN.ua

Маловоддя: генерація електроенергії на Дністровській ГЕС знизилася на 43% — "Укргідроенерго"

Це найменше значення припливу води у липні період експлуатації Дністровського водосховища, починаючи з 1985г.

Менше 20% від місячної норми склав приплив води до Дністровського водосховища за 28 днів липня, повідомляє прес-служба "Укргідроенерго". Це найменше значення припливу води у липні за період експлуатації Дністровського водосховища, починаючи з 1985р.

Читайте також: Україні необхідна нова Програма екологічного відродження Дніпра — вчені

За останню декаду липня середньодобовий приплив води до Дністровського водосховища зменшився більш ніж утричі порівняно із середніми значеннями за багато років. Мала водність призвела до того, що у липні поточного року вироблення електроенергії на Дністровській ГЕС знизилося на 43% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

«У зв'язку із посухою та маловоддям компанією було скориговано стратегію продажу електроенергії, — коментує ситуацію Богдан Сухецький, заступник генерального директора з комерційної діяльності.

Дністровське водосховище спрацьовано вже понад три метри. Обсяг води в посушливий період, що вже надійшов на розташовані нижче ділянки річки, склав трохи більше 750 млн.м3.

«Зараз ситуація контрольована, на сьогоднішній день обсягу води у водосховищі достатньо для забезпечення водою населення та промисловості, і Дністровський комплексний гідровузол працюватиме згідно з Правилами експлуатації, дотримуючись необхідних вимог щодо мінімальних витрат води», — коментує ситуацію генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

У травні поточного року затверджено оновлені Правила експлуатації водосховищ Дністровського комплексного гідровузла, де для мінімізації впливу посух було уточнено параметри мінімальних витрат води з урахуванням забезпеченості стоку.

Читайте також: Лий, зливо, лий: синоптики у серпні прогнозують дощі та спеку

Сьогодні ці території значною мірою захищені від посух. А з урахуванням оновлених сценаріїв змін клімату в басейні Дністра роль гідровузла для забезпечення водою споживачів зростатиме ще більше.