UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майже 60% українців готові чинити опір Росії у разі вторгнення – опитування

Більшість із цих 60% готові до збройного опору.

У разі вторгнення Росії в рідне місто чи село 37,3% українців готові чинити збройний опір, йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології. При чому частка таких українців зросла в порівнянні з груднем 2021 року – тоді таких було 33,3%.

Водночас 25% громадян готові опиратися агресору беручи участь в акціях громадянського спротиву. В Грудні минулого року таких респондентів було 21,7%.

Всього першим  чи другим способом готові чинити опір РФ 57,5% українців, тоді як в грудні їх було – 50,2%.

Ще 12,4% відповідаючи на питання сказали, що у разі нападу РФ виїхали б у безпечний регіон України. А 7,5% - виїхали б за кордон. Взагалі б нічого не робили 17,9% громадян.

Не визначилися, що робитимуть у такому випадку, 7,6% опитаних. Відмовилися відповідати на поставлене питання 1,2%.

У регіональному розрізі готовність чинити опір варіює від 72,2% на Заході до 30,5% на Сході. Готовність чинити збройний опір – від 44,8% на Заході до 17,8% на Сході.

«На Заході і в Центрі готовність чинити опір зросла. На Півдні порівняно з груднем різниця в межах похибки, але з тенденцією до деякого зростання готовності чинити опір. На Сході, навпаки, різниця також у межах похибки порівняно з груднем, але є тенденція до нижчої готовності чинити опір», - пояснили в КМІС.

Читайте також: Європейські країни опираються цілій низці озвучених санкцій проти Росії — Bloomberg

Опитування провели протягом 5-13 лютого 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Всього опитали 2004 респондентів, що мешкають по всій Україні, за винятком тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.  Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.