У рейтингу відкритості роботи місцевої влади лідирують Львів, Кропивницький, Івано-Франківськ, Київ та Миколаїв, повідомила організація Transparency International Україна.
"У рейтингу прозорості 100 міст України найбільшу кількість балів отримали Львів (57 з 100), Кропивницький (56), Івано-Франківськ (54), Київ (52) та Миколаїв (51,5). Найменшу кількість балів отримали Новомосковськ (8), Мирноград (10), Дунаївці (11)", - йдеться в повідомленні на сайті TI Україна.
Наголошується, що рейтинг був складений за 91 показником у тринадцяти областях (у тому числі фінансова та бюджетна сфера, закупівлі, житлова і комунальна політика, освіта, соціальні послуги, інформація про роботу місцевої влади та ін).
Рейтинг розробили аналітики міжнародної організації та Інституту політичної освіти в рамках проекту "Розвиток прозорості в містах України".
Повідомляється, що найбільш прозорою сферою в містах України є доступ і участь - рівень її відкритості 46%. Це означає, що у багатьох містах громадськість може бути присутньою на засіданнях депутатських комісій ради без присутності депутатів. Проекти рішень міськради та порядок сесій публікуються заздалегідь. Громадськість може впливати на те, як витрачається бюджет. Крім того, існує можливість подати електронний запит чи звернення.
Друге місце за відкритістю займає сфера інформування про роботу органів місцевої влади - майже 46%. У багатьох містах регулярно публікують протоколи засідань президій ради, відкрито публікують оголошення, анонси, повідомлення органів влади, а контактні дані депутатів знаходяться у вільному доступі.
45% відкритості демонструють міста у кадрових питаннях. Це означає прозорість процедур відбору претендентів на посади в органах влади, гендерний баланс тощо.
Найбільш закриті для людей сфери, пов'язані з житлом, роботою комунальних підприємств і соціальних установ. 65% міст не отримали жодного балу в житловій сфері. Як правило, суспільство нічого не знає про розподіл житла, відсутні онлайн-черги на ремонт приміщень і будівель. Майже у всіх містах незрозуміло, як визначається черговість ремонту дахів, підвалів, під'їздів та прибудинкових територій.
Наголошується, що в 36 містах жителі абсолютно не обізнані про види соціальних послуг. Вони не знають, які види послуг надають соціальні установи і скільки це коштує платникам податків. Часто відсутня інформація про те, як отримати матеріальну допомогу чи соціальні виплатами з місцевого бюджету.
Також залишає бажати кращого відкритість комунальних підприємств - 11 міст з 100 отримали в цій сфері 0 балів, підсумували в Transparency International Україна.
Раніше повідомлялося, що українські університети зберегли позиції у світовому рейтингу QS. До рейтингу QS від британської компанії Quacquarelli Symonds потрапили шість українських університетів: Харківський університет ім. Каразіна, Київський університет ім. Шевченка, Київський політехнічний інститут, Харківський політехнічний інститут, Сумський державний університет та Донецький національний університет (Вінниця).