Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про неможливість амністію для всіх без винятку бойовиків незаконних збройних формувань терористичних організацій ОРДЛО.
"Амністія може бути надана тільки індивідуально і тільки у випадках передбачених українським законодавством. Вбивства, тортури, згвалтування, викрадення людей не підпадають під дію амністії", – зазначив керівник ГПУ в інтерв'ю німецькому виданню Bild, коментуючи пункт 5 Мінських домовленостей.
Генпрокурор повідомив, що українські правоохоронці мають докази вчинення бойовиками тяжких злочинів з особливою жорстокістю, тортур військовослужбовців і цивільних осіб, яким відрізали кінцівки, знімали скальпи, ховали живцем.
"Ви вірите, що ми можемо амністувати цих людей?", – поставив Луценко риторичне питання.
Генпрокурор пояснив, що кожен випадок розглядатиметься в індивідуальному порядку після засудження бойовика українським судом.
"Якщо 10 тисяч російських військових залишать Донбас, тоді виникне питання, що нам робити з 40 тисячами бойовиків, які є українськими громадянами. Я як генпрокурор можу діяти виключно в рамках українського законодавства. Вони повинні скласти зброю, визнати свою провину і просити амністії... Більшість з них можуть бути помилувані, але для осіб які розпалювали цю війну, це неможливо", – підкреслив Луценко.
Як свідчать результати соцопитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, проведеного в грудні 2016 року, більшість громадян України виступають проти припинення війни в Донбасі ціною втрати частини державного суверенітету.
Найбільш виявилися неприйнятними пропозиції проведення місцевих виборів в присутності російських військ (71% вважають такий компроміс неприйнятним і тільки 10% – прийнятним) і повна амністія всіх учасників бойових дій проти українських військ (68% вважають це неприйнятним і 12% згодні на такий компроміс).
Згоду на особливі політичні та економічні відносини тимчасово непідконтрольних територій з Росією не знаходить громадської підтримки: 60% проти, а 13% - за.
Переважно неприйнятними виглядають і такі варіанти домовленостей, як формування місцевої поліції, судів і прокуратури в ОРДЛО виключно з місцевих представників, внесення змін до Конституції україни і надання російській мові статусу державної мови, надання та закріплення в Конституції "особливого статусу" ОРДЛО, а також ухвалення закону про позаблоковий статус України.