UA / RU
Підтримати ZN.ua

Луценко після догани преміював Холодницького майже на півмільйона гривень

Раніше він скаржився журналістам, що рік не отримуватиме премій.

Незважаючи на догану після "акваріумних плівок" керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький від вересня 2018 року отримав понад 436 тис. гривень премії. Про це стало відомо з відповіді Генпрокуратури на запит Центру протидії корупції.

У липні кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів притягнула до дисциплінарної відповідальності та наклала на Холодницького стягнення у виді догани через записи з кабінету керівника САП.

Після цього керівник САП скаржився журналістам, що через догану він рік буде без премії. Однак він фактично не отримав премію лише за серпень 2018 року, оскільки наказ про догану Луценко виніс 16.08.18.

Водночас Холодницький знав, що згідно з Положенням про преміювання працівників органів прокуратури, Національної академії прокуратури України та членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, премія не виплачується працівникам за місяць, у якому накладено дисциплінарне стягнення. Це положення оновив генпрокурор Юрій Луценко 2017 року.

"Замість звільнення з посади за знищення справ, Холодницький відбувся лише доганою та місяцем без премії. Більше того, лише за чотири останні місяці 2018 року платники податків заплатили йому майже мільйон гривень. Генпрокурор Луценко ще й щомісяця виписував йому премії, замість підписати підозру за "акваріумні плівки", - зазначив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Від вересня Холодницькому нараховували щомісячну премію, яка залежить від його окладу в 63,4 тисячі гривень. Окрім того, Луценко в порушення свого ж положення нагородив Холодницького премією з нагоди дня прокуратури в розмірі 40 % від фонду оплати праці приблизно 35 тисяч грн. Адже згідно з п. 8 цього положення, з нагоди свят премії не можуть виплачуватися у випадку наявності дисциплінарного стягнення.

Нагадаємо також, що Служба безпеки України з червня 2018 року розслідує кримінальну справу щодо дій керівника САП Назара Холодницького, за ознаками кримінальних правопорушень - підбурювання свідка до створення штучних доказів захисту і розголошення відомостей розслідування.

20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генпрокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.

26 липня КДКП вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності Назара Холодницького. КДКП визначила дисциплінарне стягнення у вигляді догани, замість звільнення. Підставою для розгляду даного питання стали скарги керівництва НАБУ та ГПУ на неодноразові грубі порушення правил прокурорської етики та неналежне виконання службових обов'язків.