UA / RU
Підтримати ZN.ua

Луценко: Олігархи намагаються прикритися шахтарями, щоб захистити свої інтереси

Акцію в центрі Києва він вважає замовною.

За нібито спонтанними протестами шахтарів може стояти великий бізнес, заявляє голова фракції БПП Юрій Луценко

"Верховна Рада прийняла курс на деолігархізацію. Вона проголосувала за збільшення мит на надра. Вона наступила на тих, хто даром розпоряджався газом і нафтою і нафтовою трубою. Сьогодні буде проголосований закон про трансферне ціноутворення, який завдасть ще одного удару по олігархам", - заявив він в ході засідання парламенту в четвер.

Це дало поштовх організованим олігархами акцій протесту, переконаний він.

"Вони намагаються пересварити між собою фракції коаліції, вони намагаються це зробити шляхом виведення підневільних робітників на площі, вимагаючи відставки міністра, який раз і назавжди зупинив доїння бюджету донецьким кланом. Не можна прикриватися погано нагодованим пролетаріатом, щоб кидати мільярди, зароблені українцями, собі в кишені", - каже Луценко.

Фракція Опозиційного блоку демонстративно відмовилася працювати в парламенті, заявивши про "солідарність" з шахтарями, вимог яких нібито ніхто не чує.

Вранці в середу більше тисячі шахтарів прорвалися крізь охорону на вулиці Банковій біля адміністрації президента і впритул підійшли до будівлі. Потім вони пішли до Верховної Ради та Кабміну. Група парламентерів відвідала АП і будівля уряду. Під будівлею Міненерго на Хрещатику встановили намет, поруч поставили "люстраційні" вагонетку.

У четвер акція продовжилася під стінами Верховної Ради. Протестувальники спочатку дещо розбрелися по Маріїнському парку, але до них підійшла колона їх товаришів з Хрещатика. Тепер на площі Конституції перед будівлею парламенту стоїть досить щільний натовп. Шахтарі залишили вільним коло діаметром близько 10 м у центрі площі і стукають касками.

Низка ЗМІ та журналістів критично сприйняли дану акцію. За їх інформацією, шахтарів організовано доставили в Київ і сплатили їм участь в акції.

Народний депутат Мустафа Найєм безпосередньо пов'язує таку протестну активність з діяльністю групи ДТЕК Ріната Ахметова, якій, зазначає він, невигідні плани з реформування галузі.

"Добрі люди допомогли отримати повний план захисту інтересів компанії ДТЕК Ріната Ахметова", - написав він у середу в Facebook, пообіцявши направити запити в правоохоронні органи.