Ввечері 17 липня президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурорку Ірину Венедіктову та призначив виконуючим обов’язки її заступника Олексія Симоненка.
Працюючи в Офісі генпрокурора, Симоненко закривав справи проти «потрібних людей» і відкривав – проти «непотрібних». Прокурор працює у злагодженому тандемі із заступником керівника ОПУ Олегом Татаровим, який курує силовий напрям. А його родина також має зв’язки із колишніми «регіоналами» та може бути пов’язана із кримінальним світом.
Кар’єра
З 2010 до 2019 Симоненко працював в Службі безпеки України, де познайомився із головою СБУ часів Януковича Валерієм Хорошковським. Отримував нагороди за його поданням.
В 2020 почав працювати в Офісі генерального прокурора, курував розслідування вбивства Павла Шеремета, справу Сергія Стерненка, а також справу вбивства Катерини Гандзюк та нападів на інших громадських активістів.
Також займався розслідуваннями поліції, фіскальної служби, та боротьбою з організованою злочинністю.
Кейс Татарова
Татарова підозрювали у передачі хабара під час роботи юристом у компанії «Укрбуд». Експерт криміналістичної установи МВС мав зменшити суму збитків, які державі було завдано махінаціями з квартирами Нацгвардії.
Завдяки «несподіваній» відпустці генпрокурорки Ірини Венедиктової Симоненко, який залишився керувати Офісом генпрокурора у статусі в. о., отримав можливість внести правки у реєстр справ і змінити підслідність справи Татарова. Із НАБУ її передали СБУ.
Як куратор Департаменту, який здійснює процесуальне керівництво всіх кримінальних проваджень СБУ, він зміг формувати групу прокурорів у цій справі, чим скористався, щоб вивести з неї прокурорів САП. Згодом справу про корупцію на мільйони гривень тихо «поховали».
Симоненко був серед запрошених на день народження до Татарова, окрім нього там були присутні й інші високопоставлені прокурори, політики й силовики. Це стало підставою для відкриття проти нього дисциплінарного провадження.
Кейс Порошенка
Симоненко також встиг відзначитися у «вугільній справі» Петра Порошенка, про закупівлю енергоносіїв в ОРДЛО у 2014-2015 роках. Так само як і у справі Татарова, він підписав підозру у державній зраді поки Венедіктова була «у відпустці».
За даними наших джерел, за кілька місяців до цього Симоненко очолив спеціальний штаб силовиків (ОГП, ДБР, СБУ), де розробляли Порошенка й Ахметова, ставши комунікатором між ними та Банковою.
Процесуальний нагляд у справі, яку розслідувало ДБР, також здійснював непрофільний департамент Симоненка, який має курувати справи, підслідні СБУ.
Зв’язки з «регіоналами»
За даними Bihus.Info, дружина Олексія Симоненка є співвласницею двох земельних ділянок із сином колишнього «регіонала» Сергія Канакі.
Ділянки Олени Симоненко та Костянтина Красільнікова розташовані в Обухівському районі Київщини, і їх загальна площа – 1 гектар. Вони одночасно стали співвласниками у листопаді 2018 року.
Симоненко намагався вказати у декларації іншого співвласника, Ірину Русак, однак НАЗК виявило це порушення. Після чого прокурор вже вказав співвласником Костянтина Красільнікова, депутата Обухівської районної ради від «Батьківщини».
Сергія Канакі, який раніше також був Красільніковим, пов’язують із злочинним угрупованням кримінального авторитета В'ячеслава Пересецького («Фашист»). Це підтверджує і один із засновників українського Управління боротьби з організованою злочинністю Валерій Кур.
Переважна більшість майна прокурора записана на дружину, Олену Симоненко. Згідно з декларацією, вона також заробляє значно більше за свого чоловіка.