Колишнього директора будівельної компанії зловили на привласненні коштів інвесторів.
Гроші призначалися для будівництва багатоповерхового будинку в центрі Києва, повідомляє пресслужба Нацполіціі.
Колишній директор заволодів грошима вкладників в сумі майже два мільйони гривень. Житловий комплекс зводили вісім років й він досі так і не побудований.
Слідство проводили фахівці Управління розслідування корупційних злочинів Головного слідчого управління при оперативному супроводі співробітників Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Нацполіціі під процесуальним керівництвом прокурорів Офісу Генерального прокурора.
"Правоохоронці встановили, що чиновник у 2012-2013 роках заволодів коштами громадян-інвесторів. Постраждалі виплачували гроші, які повинні були йти на будівництво багатоквартирного будинку в центрі Києва. Фігурант запевняв покупців квартир в надійності та своєчасному введенні будинку в експлуатацію, проте компанія так і не почала будівництво.
Гроші, які передавалися громадянами безпосередньо керівнику товариства за укладеними з ним договорами інвестування, в касі товариства не використовувались. Таким чином фігурант, зловживаючи своїми повноваженнями, привласнив майже два мільйони гривень інвесторів", йдеться в повідомленні.
Під час проведення санкціонованих обшуків за місцем проживання фігуранта поліцейські виявили та вилучили боєприпаси до бойового нарізної вогнепальної зброї та комп'ютерну техніку з інформацією, що вказує на протиправну діяльність.
Колишньому директору будівельної фірми повідомили про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) і ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.
Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.
Раніше повідомлялося, що Служба безпеки України викрила схему розкрадання 1,3 млн грн бюджетних коштів, які виділили на ліквідацію наслідків масштабної повені, від якого в червні 2020 постраждала Чернівецька область. За даними спецслужби, підрядник не виконав відновлювальні роботи в повному обсязі, що дозволило йому і виконавцю робіт привласнити бюджетні кошти в розмірі 1,3 млн грн.