UA / RU
Підтримати ZN.ua

Люди, техніка та брехня: військовий розповів, які проблеми потрібно вирішити ЗСУ, аби думати про наступ

Якщо не змінити підходи до оборони, то про переломний момент можна не мріяти, наголосив він. 

Ветеран війни та громадський активіст Олег Симороз наголосив, що до проведення контрнаступу ЗСУ необхідно вирішити кілька ключових проблем. Під час інтерв'ю виданню "Обозреватель" він розповів, що захисники не відходять на фронті на підготовані позиції, як стверджує військове керівництво, а відступають стратегічно з великими помилками. До того ж українському війську все ще не вистачає людей, у деяких підрозділах їх лише половина, та вони все одно виконують завдання та ходять на спостережні пункти.

"У нас є поранені, є ті, хто не може виконувати бойові завдання, і вони не замінюються. Якщо в підрозділі 60-70% особового складу можуть виконувати бойові завдання, це вважається дуже хорошим показником", — розповів захисник. 

Ще одна проблема — непослідовність у допомозі західних союзників та проблеми з технікою і снарядами. Наприклад, для сучасних німецьких гаубиць Panzerhaubitze-2000, які знаходяться зараз на найгарячіших ділянках, протягом довгих місяців не вистачає снарядів. 

"Норма до 10 снарядів витрати на день для однієї установки — це ні про що. Ба більше, даються снаряди, які нормально не підходять для цієї гаубиці. Це також 155-й калібр, але трохи інший, — розповів Симороз. — Артилеристам потрібно пристрілюватися, 3-4 снаряди йдуть на те, щоб зробити коригування. Далі залишається 3-4 снаряди на день. Це жах. Так неможливо навіть оборону тримати". 

Він додав, що якщо не змінити підходи до оборони, то про переломний момент можна не мріяти. Контрнаступальні дії з такими реаліями неможливі. 

Читайте також: Потребує посилених відповідей: Зеленський про найважчий напрямок на фронті

Нагадаємо, експерти RUSI вважають, що ще один контрнаступ ЗСУ найближчим часом був би невдалим дублем. Вони наголошують, що зараз Сили оборони повинні завдавати далекобійних ударів по воєнних підприємствах та інфраструктурі РФ, а також збирати та готувати своє військо до потенційної операції у майбутньому. Захід тим часом повинен посилити санкції, аби росіяни зрозуміли, якою насправді є ціна війни.