Кабінет міністрів України встановив штрафи за порушення маскового режиму в громадських місцях. Рішення ухвалили на засіданні уряду 1 липня.
Ініціатором виступив міністр юстиції Денис Малюська. За його словами, відповідальність для громадян буде передбачена в Кодексі про адміністративні правопорушення.
Крім того, штрафи загрожують і юридичним особам - власникам будівель, споруд та громадського транспорту, якщо вони пустять всередину громадян без масок.
«Встановлюємо відповідальність за це відповідно до Кодексу про адміністративне правопорушення та в законі про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», - зазначив Малюська.
Штрафи для фізосіб будуть невеликими, і навіть трохи нижчими, ніж передбачені загальними правилами порушення карантину (17-34 тисячі грн - ред.). Для юросіб - від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (210,2-315,3 тисяч грн - ред.).
Виступ Дениса Малюськи - з 29:42.
У червні епідеміологічна ситуація в Україні значно погіршилася, кількість нових випадків інфікування щодня зростає. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив цю тенденцію небажанням українців дотримуватися правил профілактики коронавірусу і доручив лікарням готуватися до другої і третьої хвиль COVID-19.
Через зростання захворюваності карантинні обмеження вже посилили в Одесі та можуть посилити в 13 областях. Не виключений і варіант поновлення в Україні жорсткого карантину.
17 червня Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня, а також оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням коронавірусу можуть посилювати карантинні обмеження. Карантин в Україні діє з 12 березня, перший етап послаблення обмежень розпочався 11 травня.
Найболючіше карантин вдарив по дрібному і середньому бізнесу, як наслідок – Україна може постраждати не так від самого коронавірусу, як від боротьби з ним. Як протистояти захворюванню без відриву від виробництва, читайте в статті Юлії Самаєвої «Розумний карантин» для ZN.UA.