UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ляшко розповів про число смертей серед вакцинованих проти COVID-19 українців

За словами міністра, якби був хоч один доведений випадок зв'язку між вакцинацією та смертю, то йому б про це повідомили.

В Україні з початку вакцинальної кампанії, яка стартувала ще в лютому, зафіксували 119 летальних випадків серед тих, хто вакцинувався проти коронавірусу, заявив голова Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю «Українській правді». Однак він не відповів, чи доведено хоч один випадок зв’язку між щепленням проти COVID-19 та смертю людини.

«119. Це кількість людей, у яких упродовж місяця після уколу зафіксовані серйозні несприятливі події після імунізації, зокрема летальні випадки», – зазначив Ляшко, відповідаючи на питання, яка статистика є на кінець жовтня. Адже з початку кампанії і до середини вересня в Україні було 95 смертей серед вакцинованих. З них 77 не були пов’язані з вакцинацією, а інші ще не перевірили. 

При цьому за його словами, «ця цифра ні про що». Для прикладу міністр пояснив, що від інсульту одна людина помирає кожні шість хвилин. Очільник МОЗ зазначив, що інсульт може статися в людини похилого віку, яка прийшла по щеплення, і в черзі за щепленням, і за 5 хвилин після нього.

На питання про те, чи є в Україні принаймні один випадок доведеного зв’язку між щепленням і смертю людини, Віктор Ляшко відповісти не зміг. Він лише заявив про те, що не очолює нацкомісію з розслідування. Але, за його словами, йому повідомили, якби такий випадок підтвердили.

За даними МОЗ, з початку вакцинальної кампанії щеплено проти коронавірусу 9 151 480 осіб. З них одну дозу вакцини отримали 9 151 478 осіб, повністю імунізовані та отримали дві дози – 7 058 802 людини (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 16 210 280 щеплень.

Читайте також: У МОН назвали регіони-лідери з вакцинації педагогів

Раніше головний санлікар України Ігор Кузін заявив про те, що в Україні дуже малий відсоток громадян, які мають протипокази для COVID-вакцинації, проте такі люди все ж є. За його словами, для того, аби визначити, чи має людина протипокази, слід звертати увагу на абсолютні медичні протипокази та серцево-судинні захворювання чи онкологія (тоді краще консультуватися з сімейним лікарем).  

Також повідомлялося, що МОЗ готує повний перелік тимчасових чи абсолютних протипоказань до вакцинації проти коронавірусу.

Нагадаємо, що вже з 8 листопада освітян та держслужбовців, які відмовляються від щеплення, відсторонюватимуть від роботи.