UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ляшко розповів, коли Україна може повернутися до локдауну

Він попередив, що "помаранчева зона" - маячок, який свідчить про погіршення епідситуацію. 

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко заявив, що локдаун в Україні введуть, коли буде існувати загроза системі охорони здоров'я. Наразі цього немає, тому в країні діє адаптивний карантин. Про це Ляшко заявив під ча ефіру на телеканалі "Україна 24". 

"Якщо буде загроза колапсу системи охорони здоров'я, я, як головний санітарний лікар, буду звертатися до уряду про введення жорсткого карантину на території всієї України. Сьогодні для того, щоб цього не сталося, ми ввели адаптивний карантин", - підкреслив головний санлікар. 

Ляшко також пояснив, як працює зонування. 

"Говоримо про помаранчевий рівень небезпеки - це сигнал, що область найближчим часом може перейти в червоний рівень і може бути загроза функціонуванню бізнесу, економіки, системи охорони здоров'я. Кожен повинен подумати: що він може зробити на даному конкретному місці для того, щоб перешкоджати зростанню кількості випадків коронавирусной хвороби ", - зазначив він.

Читайте також: Аби уникнути локдауну, потрібно пришвидшити темпи вакцинації — Зеленський

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявивпро початок третьої хвилі коронавірусу в Україні, про що, очевидно, свідчить і зростання добового числа хворих.

У той час як міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявляє про готовність медсистема до третьої хвилі, лікарні Івано-Франківської області, які приймають хворих COVID-19, переповнені, пацієнти лежать в коридорах. У міській лікарні №1 Івано-Франківська заповнене від 125 до 130% ліжок. Що стосується центральної міської лікарні, то там заповнене 102% лікарняних місць.

Вакцинація в Україні препаратом Covishield (торгова назва виробляється в Індії вакцини AstraZeneca) почалася пізніше запланованого - 24 лютого. Перша партія щеплень від коронавірусної інфекції склала 500 тисяч доз. В Україні також обіцяють найближчим часом почати вакцинацію американським препаратом Pfizer, який буде поставлятися в рамках європейської ініціативи COVAX, а також китайською вакциною Coronavac компанії Sinovac.

Інформацію про ризики вакцинації від коронавірусної інфекції можна знайти в статті Алли Котляр «Золота гора» від МОЗ ».