UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ляшко: МОЗ розглядає три сценарії запобігання поширенню COVID-19

Міністр нагадав про дотримання фізичної та соціальної дистанції.

Восени поточного року кількість випадків захворювання на коронавірус буде рости.

Міністерство охорони здоров'я підготувало три сценарії розвитку ситуації, заявив його глава Віктор Ляшко в інтерв'ю "24 каналу".

Найоптимістичніший сценарій передбачає, що система охорони здоров'я буде працювати у звичайному режимі, а люди з хронічними соматичними захворюваннями не відчують впливу коронавірусної хвороби.

МОЗ розглядає три сценарії запобігання поширенню коронавірусу:

Читайте також: Пандемія COVID-19 підриває боротьбу з іншими інфекційними хворобами — Nature

Ляшко нагадав, що:

фізична дистанція — це відстань від 1,5 метра;

соціальна дистанція — уникнення скупчення людей, наприклад, при можливості пройти пішки дві зупинки, а не заходити в переповнений громадський транспорт;

Під час адаптивного карантину передбачено посилення карантинних обмежень на територіях, де значно зростатиме кількість випадків інфікування коронавірусів і завантаженість ліжок в лікарнях. У цих випадках примусово будуть закривати заклади громадського харчування, ТРЦ, магазини.

Станом на 16 вересня в країні 5 744 нових випадки COVID-19, повідомили в Telegram-каналі МОЗ. За минулу добу 1 507 осіб госпіталізовано, 1 499 осіб одужали, 101 - померли від ускладнень.

За весь час пандемії в Україні коронавірусів захворіли 2 331 540 осіб, одужали - 2 226 629 осіб, летальних випадків - 54 651.

Раніше уряд змінив правила карантину, нові вимоги набудуть чинності 20 вересня. Зараз на території країни діє "зелений", безпечний карантинний рівень, але вже через тиждень ми можемо опинитися в "жовтій зоні" через швидкі темпи зростання захворюваності коронавірусів. Пояснюємо, як в таких умовах будуть працювати кінотеатри, спортзали та заклади громадського харчування.

Також за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаль, "для колективних перевізників будуть діяти ті ж вимоги по вакцинації, як і для інших суб'єктів господарювання". У транспорті залишатимуться вимоги щодо масок і соціальної дистанції.

Згідно зі статистикою поширення коронавірусу, в Україні зросла кількість хворих дітей. Їх частка від загальної кількості захворілих перевищила 10% і це вперше за весь час спостережень, говориться в дослідженні Національної академії наук України. Також в дослідженні мовиться, що нова хвиля коронавірусу може бути швидкою і стати руйнівною для України.