Російсько-терористичні війська упродовж минулої доби, 31 липня, 11 разів обстріляли позиції українських військових в Донбасі, зокрема чотири рази – із заборонених Мінськими домовленостями важких мінометів.
Більшість ворожих обстрілів припали на район відповідальності ОТУ "Схід" - тут окупанти відкривали вогонь десять разів. По захисниках Гнутового, Лебединського (двічі) та Новогнатівки гатили з мінометів калібру 82 мм, у другому випадку застосовували ще й стрілецьку зброю, у третьому - озброєння БМП, великокаліберні кулемети і стрілецьку зброю.
Позиції Об'єднаних сил у районі Богданівки бойовики накривали вогнем з озброєння БМП і кулеметів великого калібру, Павлополя та Водяного – зі стрілецької зброї. Неподалік Пісків – двічі вогнем з підствольного гранатомету, Широкиного - зі станкових протитанкових гранатометів і стрілецької зброї.
Українські укріплення у районі відповідальності ОТУ "Північ" опинялися під ворожим вогнем один раз. Тут терористи обстрілювали опорні пункти ЗСУ поблизу Золотого-4 з мінометів калібру 82 мм і кулеметів великого калібру.
Від початку поточної доби, 1 серпня, бандформування двічі обстріляли позиції українських військових: поблизу Павлополя – з великокаліберних кулеметів, Попасної – з автоматичних гранатометів і стрілецької зброї.
Об'єднані сили надійно контролюють противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому безстрокової заборони на використання будь-якої зброї.
З опівночі 21 липня в Донбасі почало діяти чергове "літнє перемир'я", погоджене Тристоронньою контактною групою (ТКГ) на засіданні 17 липня. У квітні російська сторона в ТКГ двічі відмовлялася погоджувати ініційоване Україною "великоднє перемир'я", запровадження "хлібного" зривалося двічі.
Воно стало вже 20-м від початку війни в Донбасі й на другу добу було порушено бойовиками. 22 липня на Луганщині окупанти упродовж десяти хвилин вели вогонь з піхотного озброєння.
26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Переговори щодо розведення сил і засобів поблизу Станиці Луганській почалися ще в 2016 році, однак розпочати процес заважали регулярні обстріли бойовиків "ЛНР".
6 травня новим командувачем ООС призначено генерал-лейтенанта Олександра Сирського. У межах ротації керівництва операції, він змінив на посаді генерал-лейтенанта Сергія Наєва. Офіційно антитерористичну операцію (АТО) на сході України було завершено 30 квітня 2018 року, натомість розпочато операцію ОС.