Деякі популярні українські морські курорти опинилися у тимчасовій окупації. Відпочинок під час війни потрібний для збереження психічного здоров'я та відновлення сил для подальшої боротьби. Видання УНІАН розповіло, де можуть відпочити українці цього літа.
Чи можливий курортний сезон на півдні України
Для тих, хто шукає відпочинок на морському узбережжі, можна розглянути Білгород-Дністровський район. Наприклад, оренда номера на віллі у Затоці коштуватиме 600-700 грн на добу. Це буде номер категорії стандарт з телевізором та вай-фаєм. На території комплексу є кухня з мангалом, басейн, дитяча зона та безкоштовний паркінг. Але, як зазначає адміністрація закладу, комплекс працює, але на морському узбережжі перебувати не варто. Як пояснив адміністратор цього готелю, відкриваються об'єкти на другій-третій лініях.
Також можна обрати відпочинок на Дністровському лимані. Керівник Білгород-Дністровської окружної прокуратури Олексій Уманець зазначив, що заборони на користування акваторією лиману немає. Однак до нього через протоку час від часу запливають морські міни. Крім того, у ньому та інших місцевих водоймищах можуть бути уламки ракет: десятки таких боєприпасів було збито Силами оборони, багато фрагментів вже вилучено, але частина з великою ймовірністю потрапила у воду.
Обережні прогнози щодо курортного сезону озвучив президент Одеської асоціації туроператорів та агенцій Олександр Грабовський. Він пояснив, що говорити про туризм як про бізнес, а також про те, як пройдуть літні місяці – дещо передчасно.
"Ми можемо обговорювати не потік (туристів – ред.), і навіть не струмочок, а крапельку… Якісь спроби, обережні плани, звісно ж, є, попри тяжкі часи. У людей залишається потяг до подорожей, до зміни обстановки. І ми прагнемо запропонувати їм щось інше, наприклад, тури на дегустацію вин або екскурсії на сироварні. Особисто я з квітня 2022 року провів десять таких дегустацій", – сказав він.
Грабовський додав, що подібні тури тривають не більше як день, але є надія, що будуть інші можливості.
Також одним з варіантів відпочинку може стати "Українська Венеція" – Вилкове. Це унікальне містечко на Дунаї стоїть на воді, а між будинками протікають канали. Відсутність пляжів компенсується природою та можливістю кататися на човнах. У містечку можна орендувати будинок за 2 000-3 000 грн за добу на вісім осіб.
На Одещині – багато цікавих, приємних для відпочинку місць. Наприклад, на півночі, в районі міста Кодима – унікальні ландшафти, височини, які називають "одеськими Карпатами". Є місця, де можна стояти "одною ногою" між Литовським князівством та Османською імперією", – додав Грабовський.
За його словами, непоганою альтернативою відпочинку на морському узбережжі може стати солоний лиман Тилігульський. На його березі облаштовані пляжі, є навіси, шезлонги. І цей "лінивий релакс" цілком сумісний з екскурсією на устричну ферму, що розташована неподалік.
Для відпочинку також можна розглянути річки Дністер та Турунчук, які відомі своєю мальовничою природою. Озера та ліси розташовані неподалік баз відпочинку та готелів. Для туристів є можливість орендувати човен, катамаран та шезлонг.
У Миколаївській області місцева влада також розглядає можливість хоч якогось літного відпочинку. Як уточнив голова ОВА Віталій Кім, можливо, для відпочинку в області цього року будуть доступні внутрішні води – лимани, річки та озера. Але це буде можливим за умови відсутності загрози життю громадян, адже в ті ж лимани морські течії іноді виносять небезпечні предмети.
Один з найпопулярніших місць відпочинку на Миколаївщині є село Мигія. Тут готуються пропонувати відпочивальникам різноманітні рафтинг-тури: від легких, прогулянкових, на кілька годин, навіть для дітей, до складних – на кілька діб, з проходженням складних порогів плюс трекінг. Ціни стартують від 400 гривень з особи за сплав та 750 гривень з особи за тур. Трансфер – оплачується окремо.
Але слід пам'ятати, що у прифронтових областях можуть діяти певні обмеження щодо пропускного режиму на певні території, тож якщо ви все ж наважитися вибратися на південь на відпочинок, варто все дізнатися заздалегідь перед поїздкою.
Раніше ми писали, чи буде цього літа у Києві пляжний сезон.