UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лише 7,5% українців відомий зміст "мирної" ініціативи Китаю. Але аж 40% вважають, що від неї слід триматися якомога далі — дослідження ZN.UA

Тим часом 17,4% дотримуються іншої думки. 

Дві третини українців, як показало дослідження ZN.UA та Центру Разумкова, цілком усвідомлюють, наскільки важливою є роль Китаю у впливі на Росію, а отже, й рішенні Кремля продовжувати або зупинити війну з Україною. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA "Другий Саміт миру. Чого від нього очікують українці та як оцінили перший" пише редакторка відділу міжнародної політики Тетяна Силіна. 

Та респонденти не намагаються глибоко вивчити позицію Пекіна. На запитання про те, чи відомий їм зміст мирної ініціативи Китаю, формат якої Пекін узгодив із Москвою та запропонував Україні, лише 7,5% респондентів відповіли: "Добре відомий»"(Рис.5). Іще 39,5% українців "дещо про це знають". І більш як половина опитаних (53%) виявилися взагалі не в курсі.

Та чому тут дивуватися, якщо рік тому під час іншого соцдослідження на замовлення ZN.UA з’ясувалося, що на момент опитування більш як половина наших співгромадян — 56% — не мали ані найменшого уявлення про зміст мирного плану президента своєї країни, водночас 28,4% взагалі почули про нього вперше від інтерв’юерів, сказано у матеріалі. 

Однак недостатня поінформованість не завадила більш як половині респондентів дати чітку відповідь на запитання про те, чи варто Україні взяти участь у мирній ініціативі Китаю. Лише 17,4% опитаних відповіли "Так" (Рис.6). Тих, хто вважає, що від китайських "мирних ініціатив" потрібно триматися якомога далі, виявилося значно більше: 40,2% сказали "Ні". І майже стільки ж (42,3%) учасників опитування чесно обрали "Важко визначитися".

Читайте також: Зеленський вважає, що під час переговорів вдасться виключити певні райони та енергоінфраструктуру з переліку військових цілей — ZN.UA з посиланням на лист Орбана до ЄС

Більше статей Тетяни Силіної читайте за посиланням