UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ліки за «ковідну тисячу»: як соцмережі реагують на нову ініціативу

Отримати гроші поки можна буде лише із застосуванням «Дії». Складно уявити «радість» власників кнопкових телефонів.

© ZN.UA
© ZN.UA
© ZN.UA
© ZN.UA
© ZN.UA
© ZN.UA

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що з 1 січня так звану «ковідну тисячу» можна буде витратити не лише не подорожі, відвідування театрів, музеїв або похід у спортзал,  але й на соціальні потреби, зокрема, купівлю ліків.

«Громадяни у віці 60+ зможуть уже з січня витратити одну тисячу гривень на соціальні потреби, зокрема на купівлю ліків», - наголосив президент.

Думки користувачів соцмереж щодо нової ініціативи влади розділилися. З одного боку, літнім людям гроші на соціальні потреби можуть знадобитися більше, ніж ранні «молодь-орієнтовані» пропозиції. З іншого, нова ініціатива має на легкий «присмак» ейджизму. Адже потреба у ліках може виникнути не лише у літніх людей.

Крім того, виплата грошей запроваджувалася не лише як стимул для українців робити щеплення від коронавірусу, а й як спосіб підтримки галузей, які найбільше постраждали від карантину. Аптеки таким бізнесом назвати важко.

Виплати повинні розпочатися вже з наступної неділі, однак отримати їх нині можна лише з використанням мобільного за стосунку «Дія». Тобто, цільова авдиторія, на яку розрахована новація, може зіштовхнутися з певними технічними складнощами: багато пенсіонерів не мають сучасних смартфонів. В уряді обіцяли розробити альтернативний механізм виплати грошей, та поки що його немає.

У застосунку «Дія» 13 грудня розпочинається бета-тестування послуги «еПідтримка» для виплати «ковідної тисячі». Отримати гроші зможуть лише ті українці, які мають зелений COVID-сертифікат, тобто, ті, хто зробив два щеплення від ковіду. ZN.UA підготувало інфографіку з покроковою інструкцією для отримання грошей.