UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лікарняні будуть перевіряти лікарі з інших регіонів, які не знатимуть особу хворого – МОЗ

Лікарняні таким чином планують перевіряти на об'єктивність оцінки

Перевірка обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності для всіх громадян України, які українці називають за звичкою лікарняними, буде проводитися із залученням уповноважених лікарів. “Відбір таких лікарів буде здійснюватися за прозорою автоматизованою процедурою за допомогою ЕСОЗ”, – повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я.

Читайте також: Оплата лікарняних: чи можуть використовувати для обчислення стажу електронну трудову

Відповідний проект закону погоджено урядом та може бути незабаром розглянутий у профільному комітеті Верховної Ради і на засіданні парламенту змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Новим рішенням пропонується скасувати прив'язку до конкретної території, де будуть відбуватися відповідні перевірки. “Норми про екстериторіальність та деперсоналізацію даних про пацієнта дозволять мінімізувати ризики при ухваленні рішення щодо обґрунтованості медичного висновку про тимчасову непрацездатність”, – вказує МОЗ. Тобто лікар може не знати персональних даних щодо пацієнта та проводити відповідну перевірку як у регіоні, де проживає лікар-експерт, так і в іншому регіоні, оскільки дані, які перевіряє лікар, не міститимуть інформації про пацієнта для ідентифікації.

Оскарження рішення про скасування висновку під час лікарняного – медзаклад може не звертатися тепер до суду

Якщо медичний заклад, що видав листок непрацездатності, не погодиться з висновком експертів, відповідні заклади охорони здоров'я можуть оскаржити рішення щодо визнання листка непрацездатності необґрунтованим та отримати підтвердження власного висновку. 

У МОЗ наголошують, що внесення змін до закону спростить процедуру діалогу між медичними експертами, оскільки для доведення обґрунтованості рішення лікарів не потрібно звертатися до суду, як це передбачено чинним законодавством. “Тому пропонується, щоб заклад мав можливість оскаржувати рішення в досудовому порядку і надавати докази, що свідчать про правомірність дій лікаря”, – вказано у тексті повідомлення.

Як зазначає міністерство, зміни в законодавстві дозволять також врегулювати питання страхових виплат на основі паперових лікарняних, які ще використовуються у виключних випадках у зв’язку з воєнним станом в Україні.

Як повідомлялось раніше, як у мирний час, так і під час воєнного стану українці можуть оформлювати лікарняні та отримувати грошову допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності.