UA / RU
Підтримати ZN.ua

Легких хворих на коронавірус не вкладатимуть до лікарень – МОЗ України

Міністерство оновило стандарт діагностики та лікування Covid-19.

Міністерство охорони здоров'я оновило стандарт лікування хворих на коронавірус Covid-19 в Україні та низку алгоритмів і правил щодо профілактики та діагностики цієї хвороби, повідомляє пресслужба МОЗ.

Зміни торкнулись: алгоритмів виявлення хвороби та надання екстреної медичної допомоги; правил застосування засобів індивідуального захисту та догляду за хворим на коронавірус в домашніх умовах; критеріїв госпіталізації.

"Наголошую, що специфічного лікування на коронавірусну хворобу не існує, проводиться симптоматичне лікування. У той же час в світі використовуються і досліджуються різні схеми і різні препарати для лікування", - зазначив на брифінгу заступник міністра охорони здоров'я - головний санітарний лікар Віктор Ляшко

За його словами, у МОЗ створено експертну групу з вивчення передових методів лікування Covid-19 у світі та реалізації цих методів в Україні, але лише у тих випадках, коли "інших варіантів у порятунку життя хворому не буде існувати". До складу групи увійшли провідні професори та клініцисти.

Нові стандарти також передбачають впровадження "клінічного сортування" - госпіталізації лише тяжких хворих та хворих із середнім ступенем тяжкості перебігу коронавірусу. Легкі хворі лікуватимуться амбулаторно – вдома, під наглядом і медико-санітарним спостереженням.

"Для цього ми рекомендуємо посилити центр первинної медико-санітарної допомоги, долучити фахівців інших спеціальностей, оскільки тільки медик може прийняти рішення щодо критеріїв госпіталізації і необхідність перебування хворого в стаціонарі чи продовжити лікування на дому", - наголосив Ляшко.

Головний санлікар закликав українців дотримуватися умов карантину, мити руки та тримати дистанцію, оскільки контактний та крапельний шляхи передачі є єдиними шляхами передачі вірусу від людини до людини.

Нагадаємо, 27 березня, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (Covid-19)". Депутати пропонують лікувати пацієнтів незареєстрованими лікарськими засобами, схваленими для лікування вірусу в інших країнах.

В Україні офіційно підтверджено понад 400 випадків захворювання на Covid-19, з них дев'ять летальних. 24 березня по всій країні запровадили режим надзвичайної ситуації , який діятиме до 24 квітня, - і продовжили карантин, введений 12 березня.

Відстежувати ситуацію з поширенням коронавірусу в країні можна за допомогою спеціального онлайн-сервісу, отримувати інструкції про способи боротьби з вірусною інфекцією – через SMS-сповіщення від МОЗ. Редакція ZN.UA також підготувала пам'ятку, куди телефонувати і до кого звертатися по допомогу під час карантину.

Про те, чи достатні для боротьби з поширенням коронавірусу нинішні заходи, прийняті урядом України, і що може бути зроблено, читайте в статті експерта Віктора Рибчука "Щоб не впасти на коліна" для ZN.UA.