UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лагідна українізація: російська мова втратила статус «регіональної» на Дніпропетровщині

Тепер спецстатус у російської залишиться лише на Луганщині та у кількох населених пунктах Миколаївської і Одеської областей.

Дніпропетровський окружний адміністративний суд позбавив російську мову статусу регіональної – рішення від 2012 року, що надавало російські відповідний статус на території області, суд скасував.

«Визнати протиправним і нечинним з 28.02.2018 року рішення Дніпропетровської обласної ради «Про підтримку мовної політики в Україні» №333-14/VІ від 17.08.2012 року», - йдеться у рішенні.

Рішення ухвалене 13 серпня, якщо за 30 днів воно не буде оскаржене в апеляції, то набере законної сили.

Дніпропетровська область стала четвертим регіоном, де було скасовано спецстатус російської мови. Аналогічне рішення раніше ухвалили суди Миколаєва, Харкова та Запоріжжя.

Після цього рішення, статус «регіональної» російська мова матиме лише на Луганщині, а також в окремих населених пунктах Миколаївської та Одеської областей.

Читайте також: Знання української мови стало обов'язковим для кандидатів на пост глав держадміністрацій

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Конституційний суд України визнав неконституційним закон «Про засади державної мовної політики» (також відомий як закон «регіоналів» Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова). Документ втратив чинність з дня ухвалення рішення.

«Закон Ківалова-Колесніченка» був прийнятий парламентом 3 липня 2012 року. Положення закону допускали введення двомовності в регіонах України, де частка нацменшин перевищує 10% населення.

В Україні багато хто досі запитує: «Яка різниця, якою мовою говорити?» І це після анексії переважно російськомовного Криму та війни в Донбасі. Детальніше про те, чи пов'язані між собою мова і права людини, читайте в статті Оксани Коновець «Какая разница?» у ZN.UA.