Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна разом з західними партнерами розробляє комплексний пакет стримування Росії за допомогогою політичного та дипломатичного тиску, болісних економічних ударах у разі розширення нею агресії.
Кулеба наголосив, що агресивність Росії і на дипломатичному, і на військовому напрямах суттєво зросла протягом останніх тижнів.
"Українська дипломатія зміцнює безпеку за трьома напрямами: союзники, санкції, зброя. Тобто політична підтримка України з боку ключових євроатлантичних партнерів, посилення дипломатичного та санкційного тиску на державу-агресора, домовленості про постачання додаткової зброї для нашої армії", - наголосив глава МЗС.
Він зазначив, що провів переговори у Брюсселі та Вашингтоні. Зокрнма, з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.
"Ми обговорили безпекову ситуацію та спільну протидію гібридним загрозам з боку РФ. Генеральний секретар запросив мене взяти участь у зустрічі міністрів закордонних справ НАТО 30 листопада - 1 грудня у Ризіі", - зазначив Кулеба.
За його словами, це важливий знак довіри Альянсу до України як одного з двох найближчих партнерів НАТО у ширшому Чорноморському регіоні.
Минулого тижня американські ЗМІ повідомляли, що Росія зібрала на кордоні з Україною бронетанкові війська та піхоту, нагадує Петар Петровіч.
Загроза вторгнення Росії в Україну висока. Наші джерела називають два ймовірних часових відтинки, коли це може статися. На відміну від бравурних і шапкозакидацьких публічних коментарів української влади, американські партнери «вкрай стурбовані» «незвичним переміщенням» російських військ поблизу кордонів України та проводять термінові консультації зі своїми союзниками. Однак навіть формально оновлене стратегічне партнерство Києва і Вашингтона не дає відповіді на головне запитання. Яке? Читайте статтю Тетяни Силіної «Відкрите питання: як Америка захищатиме Україну від Путіна?».