UA / RU
Підтримати ZN.ua

КСУ залишив в силі заборону люстрованим чиновникам очолювати ВНЗ

Розгляд справи тривав три роки.

Конституційний суд закрив провадження за конституційним поданням народних депутатів, в якому було оскаржено положення Закону "Про вищу освіту", яким передбачено, що не може бути вибрана, перепризначена (в тому числі виконуючим обов'язки) на посаду керівника установи вищої освіти особа, яка підпадає під дію Закону "про очищення влади" (т.зв. "закон про люстрацію"). Про це заявила представник ВР в КСУ Ольга Совгиря у понеділок, 25 жовтня.

За її словами, суд провів з 2018 року близько 12 засідань у цій справі.

"Через три роки Суд з'ясував, що в конституційному поданні відсутнє належне юридичне обґрунтування неконституційності оспорюваної норми закону, яке вимагало б дослідження Судом. Саме така підстава для припинення провадження у справі зазначена в постанові від 21 жовтня. Будь-яка додаткова мотивація по суті справи в ній відсутня", - зазначає Совгиря в своєму Telegram.

Совгиря пояснила, що КСУ не визначив, відповідає ця норма Конституції України чи ні.

Читайте також: Кадрові чистки та люстрація не вирішують проблеми якості держслужби — експерт

"Закривши провадження, Суд після трьох років розгляду, фактично самоусунувся від розгляду  по суті, не надавши їй оцінки "конституційна - або неконституційна"", - додає вона.

Нагадаємо, раніше представник президента в Конституційному суду Федір Веніславський назвав закон про люстрацію "сумнівно-конституційною" і відмовився оцінювати, чи варто було люструвати призначеного заступником голови Офісу Зеленського колишнього чиновника МВС часів Януковича Олега Татарова.