UA / RU
Підтримати ZN.ua

Криза на кордоні: у МВС розповіли, як захищають Україну від «міграційної війни»

Тисячі нелегальних мігрантів, яких Білорусь відправила до Польщі, спровокували колапс на кордоні.

Щоб запобігти прориву українсько-білоруського кордону мігрантами з Близького Сходу, Міністерство внутрішніх справ України посилює угруповання Держприкордонслужби, Нацгвадії та Нацполіції в регіонах, що межують з Білоруссю, розповів перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін агентству «Інтерфакс-Україна».

«Наша розвідка повідомляє про те, що Білорусь нарощує кількість мігрантів на своїй території, може йтися про тисячі людей, яких хочуть використовувати як зброю. Ми знаємо, де може бути найімовірніший прорив кордону. І там ми зміцнюємо захист, також зміцнення проходить вздовж кордону з Республікою Білорусь», - каже Єнін.

За його словами, кількість військовослужбовців, які захищають державний кордон України, подвоїться.

«Ми не дамо втягнути прикордонні території України до міграційної війни», - сказав чиновник.

Єнін наголосив, що для зупинення можливого руху колон нелегальних мігрантів використовують усі сили та засоби, які дозволяє використовувати закон про охорону державного кордону: від фізичної сили до технічних спецзасобів.

Читайте також: Литва з 10 листопада вперше вводить надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю

Криза на кордоні Білорусі та Польщі

Вранці 8 листопада сотні мігрантів одним натовпом попрямували від білоруського до польського кордону. Їх супроводжували озброєні люди з собаками, тобто їхнє пересування було організоване. Увечері того ж дня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив про бойову готовність на кордоні з Білоруссю. На кордон вивели понад 12 тисяч солдатів. У ніч проти 9 листопада мігранти намагалися штурмувати кордон Польщі.

Тим часом Лукашенко пригрозив сусіднім країнам «втручанням РФ», якщо ті спробують відтіснити нелегалів. Як Польща протистоїть «міграційній війні», розв'язаній диктатором Білорусі, читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість».